Stiprinām veselību ar dabas veltēm

GalerijaPrint

LLKC Talsu birojs 31. oktobrī organizēja informatīvo semināru  ”Imunitātes stiprināšana, izmantojot mūsu augus, ogas un saknes”. Tēma aktuāla, jo arī šobrīd dabā vēl sastopami dažādi derīgi augi, ko izmantot ikdienas veselības stiprināšanā. Piedalījās interesenti no Talsu un Kuldīgas novadiem.

Semināra dalībnieki bija pārsteigti, ka patiesībā vēl šobrīd ir tik daudz augu, ko vēl var paspēt dabā salasīt. Līdz zeme sasalst, var rakt arī saknes – tauksaknes, pieneņu, cigoriņu, topinambūru, baldriānu. Kuņģa un zarnu darbībai var samalt un lietot no rīta pulverveidā. Arī ziemā var iet mežā un salasīt skujas. Priežu skujas var samalt, apliet ar ūdeni, pievienot citronu – ar šādu dzērienu iespējams uzņemt daudz C vitamīna! Kā izrādās, ir tējas, kuras intensīvāk izvelkas aukstā ūdenī, tik jāpatur ilgāk.

Vēl tika apskatīti augi: salvija, piparmētra, vībotnes galotnes, pelašķis, mārsils, timiāns, izops, gaiļbiksīte, asinszāle, melisa, kumelīte, raudene jeb oregano, rozmarīns, kliņģerītes, pelašķi, vērmeles, virši, nātrenes, aveņu lapas un kāti, ansītis  u. c. Interesants atklājums daudziem – savvaļas burkānu ziedi, kas ir labs attīrošais līdzeklis.

Evita Šmithena šajā rudenī pret aktuālo vīrusu ar briesmīgu klepu  iesaka, ka palīdzēt var rūgtais Islandes ķērpis. Vajag pavisam mazu zariņu, tas veicina atklepošanu. Savukārt saaukstēšanās sākumā  var saldētas aveņu ogas sajukt ar medu, garšvielām vai čili un dzert kā karsto dzērienu.  Arī izsildīt kājas – vannā ar sāli un sinepju pulveri. Tāpat arī uz nākamo gadu iesaka sarūpēt sauju auzu – ļoti labi atjauno spēkus, īpaši pēc gripas vai covida.  Pavasarī var pret klepu salasīt  lakaci, kas mēdz augt blakus vizbulītēm. Pret aizsmakumu labs palīgs ir ancītis.

Semināra dalībniekiem pierakstīti pilni blociņi. Paldies Evitai Šmithenai par dalīšanos ar savām zināšanām.

Secinājums viens – dabā ir spēks, tikai jāprot to izmantot.

Lai mēs visi turamies pie labas veselības, lai piemirstas ceļš līdz tuvākajai aptiekai!

 

Pasākums atbalstīts VLT aktivitātē “Informatīvu un izglītojošu semināru organizēšana Latvijā”.

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru