Aiviekstes krastā īstenojas ieceres un sapņi

GalerijaPrint

Gar pašu Aiviekstes krastu dažviet grūti izbraucamais ceļš aizved uz lauku sētu “Atpūtas”. Iebraucot pagalmā, skatu piesaista Aiviekstes HES aizsprosta spēcīgais ūdenskrituma troksnis un putojošais ūdens. Šeit, Aiviekstes upes kreisajā krastā, Jēkabpils novada Variešu pagastā tieši pirms  pieciem gadiem Katrīna Jaunslaviete-Kipure ar dzīvesbiedru Kristapu pārcēlās no Rīgas, atstājot tur darbu Zemkopības ministrijā un galvaspilsētas dzīves ritmu. Dzimusi Valkas pusē, studējusi LLU Meža fakultātē, Katrīna apgalvo, ka visu mūžu zinājusi, ka dzīvos laukos. Izvēloties šo skaisto vietu un padarot to par savu, “Atpūtu” saimnieki Kristaps un Katrīna ar prieku veido vienkāršu, skaistu, sakoptu, bet nesamākslotu lauku vidi. Saimnieces aizraušanās ir dārzeņu, zaļumu un mikrozaļumu audzēšana, saimnieka sirdsdarbs ir Lielā šķūņa atjaunošana. Šķūnis ir īpašs, tas redzams jau no tālienes, ar savu vēsturi un stāstu tagad ieguvis jaunu elpu, tas kļuvis par Pasākumu šķūni. Tur savus svētkus svin ne tikai paši saimnieki, bet laipni aicināti arī citi izbaudīt tā vienreizējo auru, lāpu gaismas, ievu smaržu pavasarī, putnu un sienāžu dziesmas, tuvās Aiviekstes elpu.

Piesakoties Jēkabpils konsultāciju birojā mācībām lauku jauniešiem, Katrīna pieteikuma anketā rakstīja: “Ir īstais brīdis izmantot visas iespējas, ko dzīve sniedz, tai skaitā “Laukiem būt!”. Motivācija – gribu darīt to, kas patīk un sasniegt savu mērķi – zemnieku sētas “Atpūtas” zīmola attīstību.”

Mācības noslēgušās, pagājusi gatavošanās un dalība konkursā “Laukiem būt!”, bet turpinās iesāktais darbs – dārzeņu, zaļumu un mikrozaļumu audzēšana un piegāde, apgūtot arvien jaunas prasmes, plānojot nākotnes plānus un stiprinot sevi un citus ar mikrozaļumu vitamīniem. Mikrozaļumu kastes sakomplektētas no dažādiem zaļumiem – zirņi, saulespuķes, sierāboliņš, kolrābji, brokoļi, redīsi, lēcas, kressalāti, sinepes, rāceņi, bet, ja pircējs vēlas, var komplektēt pēc viņa vēlmēm. Par dzīvi zemnieku sētā “Atpūtas” Katrīna labprāt  dalās mājaslapas www.kipurisaimnieko.lv  rakstos. Mājaslapā var iepazīties ar saimniecībā izaudzēto – mājas vistu olas, zāļu tējas, ogas, dažādi mājās gatavoti veselīgi gardumi. Kristapam un Katrīnai ir svarīgi, lai pircēji zina, kā aug viņu zaļumi un dārzeņi, kādos apstākļos vistas dēj olas, no kādiem produktiem top veselīgie našķi. Tad pasūtījums var doties ceļā: Jēkabpils - Pļaviņas - Koknese - Aizkraukle - Ogre-Ikšķile - Salaspils - Rīga- Mārupe, Jūrmala, arī uz citām pilsētām.

15. aprīlī saimnieki aicina uz mikrozaļumu audzēšanas meistarklasi – tā būs iespēja iesēt mikrozaļumus kastītē, paņemt līdzi un pēc norādījumiem turpināt audzēt savās mājās, būs arī sarunas par pavasara sēšanas darbiem, mikrozaļumu degustācija un citas interesantas nodarbes gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Šī gada rudenī un nākamajā gadā, piesaistot ES projektu finansējumu, paredzēts būvēt mikrozaļumu audzēšanas angāru un lielo siltumnīcu, uzsākt dārzeņu un garšaugu makaronu mājražošanu. Zemnieku sētas “Atpūtas” saimnieki pircējiem vēlas sniegt iespēju iegādāties kvalitatīvus, garšīgus un ar mīlestību pret dabu un darbu radītus labumus, iedvesmot dzīvot skaisti, veselīgi un latviski! Latviskā dzīvesziņa, harmonisks, veselīgs, kustīgs dzīvesveids ir ģimenes vērtības.

Katrīnas vēlējums lasītājiem: “Lai priecīgas domas lido kā putni! Lai mums visiem daudz vitamīnu un spēka – tā tiksim ar vieglumu cauri laikiem, kas mums, par laimi, nemaz tik grūti nav.”

Anita Putka,
LLKC Jēkabpils biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: no saimniecības arhīva

Foto galerija: 

Pievienot komentāru