Aizkraukles un Bauskas novadu jaunieši ceļā uz konkursu “Laukiem būt!”

GalerijaPrint

Mācības jauniešiem “Laukiem būt!” notika visā Latvijā. Protams, arī Bauskas un Aizkraukles LLKC birojos, bet šoreiz kopā sadarbojoties. Mācības noritēja gan klātienē, gan attālināti, un kopā atsaucās 10 jaunieši, kuri vēlas nodarboties ar uzņēmējdarbību laukos. Tikšanos klātienē nevar aizvietot attālinātās mācības, bet savā ziņā tā bija jauna pieredze gan dalībniekiem, gan organizētājiem.

Pēc mācību kursa jauniešiem bija jāaizstāv savas idejas un jāprezentē biznesa plāns.

Pirmais drosmīgais bija Valters Dreimanis, kurš prezentēja  ķiploku griezēju. Valters nodarbojas ar ķiploku audzēšanu, un ir atradis risinājumu ātri un ērti apgriezt ķiplokus. Ar Valtera ražoto produkciju var iepazīties mājaslapā garlic.lv. Valters noteikti piedalīsies arī konkursā “Laukiem būt!”, kur ir iespējams iegūt finansiālu atbalstu sava biznesa attīstībai.

Amanda Bernharde prezentēja biznesa ideju par Latvijā audzētu garšvielu maisījumiem. Amanda vēlas audzēt siltumnīcās dažādus garšaugus, pat grūti audzējamus Latvijas klimatiskajos apstākļos. Tos atbilstoši plānotai tehnoloģijai apstrādājot un sagatavojot, veidot dažādus garšvielu maisījumu. Galvenais uzsvars, ka produkts ir 100% ražots Latvijā. Ļoti būtiski ka, Amanda domā arī par piedāvātā produkta fasēšanu, kas būtu draudzīga dabai, kas pašlaik ir izaicinājums, uz ko tiekties. Pēc komisijas viedokļa, Amanda ir gatava konkursam!

Edgara Dzelmes biznesa ideja - ķiploku pesto ražošana. Edgars nodarbojas ar ķiploku audzēšanu un vēlas izveidot produktu ar pievienoto vērtību. Nolēmis ne tikai tirgot ķiplokus, bet arī tos piedāvāt pārstrādātā veidā. Visiem klātesošajiem Edgars piedāvāja degustēt tik ļoti veselīgos, ar dažādām garšām pagatavotos ķiploku pesto. Bet ir padomā vēl citi oriģināli produkti no ķiplokiem. Arī Edgars ir gatavs piedalīties konkursā un pacīnīties ar pārējiem dalībniekiem par balvām.

Anita Atslena nodarbojas ar dažādu kultūraugu audzēšanu un sulu ražošanu. Redzot, cik daudz izspiedu tiek izmests ārā, radusies ideja no pieejamām izejvielām radīt papildus produktu. Līdz ar to pilnībā izmantot pieejamās izejvielas un gūt papildu ienākumus. Pirmais prototips ābolu izspiedu cepumu veidā piedāvāts zirgiem un citiem dzīvniekiem kā mini-zoo apmeklētājiem, tā arī jebkur citur, ikvienam, kurš vēlas uzcienāt dzīvnieku. Anita veiksmīgi piedalījusies Kokneses novada jauno uzņēmēju konkursā, iegūstot balvu, un citos 2021. gadā pieejamos LAD finansējuma piesaistes projektos. Kārtējais mērķis piedalīties konkursā “Laukiem būt!”

Sandas Baturovičas biznesa ideja ir ļoti, ļoti garda. Sanda sākusi ražot dažādus konditorejas izstrādājumus mājas apstākļos, līdz  sapratusi, ka, palielinoties pieprasījumam, ir nepieciešama jau nopietnāka ražošana, lielākos daudzumos, un, cerams, ka tuvākajā laikā pēc finansējuma piesaistes tiks arī atvērta konditoreja. Īpašs uzsvars ir uz to, ka apkārtnē nav citu konditoreju un vietējiem iedzīvotājiem būs iespēja iegādāties svaigu produkciju. Sandas gardumi ir roku darbs, var pasūtīt katrs klients pēc savām vēlmēm ko neatkārtojamu. Ievārījumi, ogas tikai vietējie. Pat pīrādziņiem gaļa no novadā esoša gaļas pārstrādātāja. Sanda neapšaubāmi ir  gatava konkursam!

Jura Prauliņa biznesa ideja – ekskluzīvu atpūtas namiņu būvniecība Iecavas upes krastā, sev piederošā īpašumā. Namiņi aprīkoti ar visām ērtībām, noslēgti no apkārtējās sabiedrības mežā, upes krastā. Ņemot vērā to ka, Latvijā ir četri gadalaiki, katrs pēc vēlēšanās jebkurā gadalaikā varēs izbaudīt ko jauku, ar dabu draudzīgu – pavasara putnu orķestri! Ideja radās, saskaroties ar problēmām tuvākajā apkārtnē atrast naktsmājas, kur divatā relaksēties no apkārtējās drūzmas. Protams, idejas realizēšanai ir nepieciešams paprāvs finansiāls ieguldījums, tāpēc Juris piedalīsies konkursā.

Zane Sudrabiņa-Prauliņa prezentēja biznesa ideju par multifunkcionāla šķūņa celtniecību savā īpašumā. Šķūnis būtu piemērots dažādu pasākumu organizēšanai, kā arī nodrošinātu ar naktsmājām vismaz 40 cilvēkus, izbūvējot šķūņa otro stāvu. Pārsvarā ideja ir organizēt dažādas nometnes bērniem un dažādus publiskus pasākumus. Šajā gadījumā arī nepieciešams paliels finansējums idejas realizēšanai ,un katrs cents būtu svarīgs, kas mudina piedalīties konkursā “Laukiem būt!”

Novēlam jauniešiem turpināt mācīties un attīstīt savas biznesa idejas, un, cerams, ka, pateicoties pasākumam “Laukiem būt!”,  aizpildīsies tukšās vietas laukos ar spēcīgiem uzņēmējiem, kuri  turpinās Latvijas lauku attīstību.

Valentīna Beča,
LLKC Aizkraukles biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru