Talsos jau trešais izlaidums bioloģiskās lauksaimniecības apmācībām
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Talsu birojā 23. martā noslēdzās Lauku attīstības programmas finansēts mācību kurss “Uz tirgu vērsta bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošana”. Šie, atšķirībā no diviem iepriekšējiem kursiem, bija pēc 56 stundu programmas, kur dalībniekiem daudzas tēmas vajadzēja apgūt pašmācības ceļā un mācīties konsultāciju birojā ārpus projekta, lai noslēgumā iegūtu apliecību par akreditētu profesionālās pilnveides programmu bioloģiskajā lauksaimniecībā pēc 180 stundu programmas.
Šāda veida kursi Talsos notiek no 2016. gada novembra un, ņemot vērā lielo interesi, notiks arī turpmāk. Patīkami, ka vēlme apgūt jaunas zināšanas lauksaimniekiem ir tik liela, ka dalībnieki brauc mācīties arī no citiem rajoniem, piemēram, Tukuma, Liepājas, Kuldīgas, Ventspils, kā arī no Rīgas.
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Talsu nodaļas vadītājs Alfons Spēks stāsta: „Tiešām man ir prieks, ka cilvēkiem ir interese un viņi saskata perspektīvu, saimniekojot bioloģiski. Visas trīs grupas man ir bijušas īpašas, kā parauga grupas. Es jutu līdzi ikkatram dalībniekam, kad viņi pildīja testu un aizstāvēja savu ražošanas plānu gala eksāmenā. Kopā kursos iestājušies 60 dalībnieki, un visi sekmīgi arī pabeiguši. Lai arī šim kursam lekciju skaits bija mazāks, tas netraucēja dalībniekiem sadraudzēties tik ļoti, ka viņi paši plāno tikties vēl un arī doties kopīgā pieredzes apmaiņas braucienā uz saimniecībām.”
Par ieguvumiem pēc mācībām stāsta z/s “Piesaule” pārstāve Zanda Brālīte: „ LLKC organizētais apmācību kurss “Uz tirgu vērsta bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošana” bija iespēja tuvu mājām gūt atbildes uz visiem teorētiskajiem un lielu daļu praktiskajiem jautājumiem, lai spertu izlēmīgu soli. Kā rezultāts un ieguvums mūsu saimniecībai ir sagatavots un aizsūtīts “Iesniegums par iekļaušanu bioloģiskās lauksaimniecības kontroles sistēmā” biedrībai “Vides kvalitāte”. Tas, iespējams, vēl nebūtu noticis, ja kursi būtu formāli. Pasniedzēju kompetence un pamatotais entuziasms burtiski atdzīvināja klausītājos bioloģiskā dzīvesveida uztveri, nozīmi, perspektīvas un galvenais – ieguvumus arī labklājībā visās šī vārda nozīmēs. Redzot, kā palielas govju fermas saimniekam acis sāk mirdzēt ar interesi, tas liecina arī par to, ka no šīm mācībām ieguvēji būtu arī konvencionālie saimniekotāji, kas izmantotu šīs zināšanas, lai nenoplicinātu savas pļavas un laukus, bet atjaunotu un saglabātu zemes auglību dabiskā veidā un gūtu ne tikai morālu gandarījumu, bet arī materiālu ienākumu. Un, iespējams, pakāpeniski mainītu saimniekošanas veidu visā saimniecībā.”
Katrīna Kļimovska,
LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante
Gunta Namrika foto
Pievienot komentāru