Pret vīrusiem ar dabas veltēm

GalerijaPrint

Madonas novada Sarkaņos atrodas Māra Dolbes ģimenes mājražošanas uzņēmums “Meistars Sarkaņos“, kurā dabas veltes pārtop brīnišķīgos produktos gan uzturam, gan veselībai, gan dvēselei.

Ģimenes vajadzībām šādi veselīgi produkti no dabas veltēm gatavoti jau sen, bet tad izlēmuši, ka tos varētu piedāvāt arī citiem. 2018. gadā Uzņēmēju parādē bija pirmā produkcijas prezentācija. Mājās viss sākās ar fermentētas ugunspuķes tējas sagatavošanu, kam piedēvē tik daudz labu īpašību. Toties vīnu saimnieks iemācījies gatavot bez vīna rauga. Tā top bezalkoholiskie mājas ogu vīni un arī bērza vīns.

Pavisam uzņēmumā gatavo apmēram 30 veidu sīrupus, piemēram, aroniju, asinszāles, aveņu, baldriāna, cidoniju, priežu čiekuru, deviņvīru spēka, dzērveņu, jāņogu, ķirbju, ķiršu, kreses, pienenes sakņu, raudenes, pelašķu, topinambūra, vērmeļu, vīgriežu, ugunspuķes, vībotņu, vilkābeles, upeņu, kumelīšu, melleņu sīrupu u. c. Māris piedāvā dažādus augu pulverus, sīrupus, sukādes, sulas, ievārījumus.

Daudzas receptes Māris ir pārņēmis no senčiem. Tā top ozolzīļu kafija, atceroties kā vecaistēvs to gatavojis.  Ozolzīles ir antioksidants ar daudzām ārstējošām īpašībām – tonizējošām, antialerģiskām, pret sklerozi, reģenerējošām, ar spēju noņemt pietūkumu, spazmas. Satur daudz minerālvielu, der kuņģa un zarnu stiprināšanai, nostiprina imūnsistēmu, palīdz bronhīta, astmas un vielmaiņas traucējumu gadījumos.

Daba ir parūpējusies, lai cilvēks ziedos, pumpuros un augu lakstos atrastu visas nepieciešamās vielas, lai sevi ārstētu. Uzņēmums Sarkaņos, destilējot augus, iegūst hidrolātus. Katrs var izvēlēties sev piemērotāko dabas dziedinošo spēku. Šie hidrolāti iedarbojas gan fiziski, gan psihoemocionāli, gan dvēseliski – tie palīdz mazināt slimību izpausmes, uzlabo fizisko pašsajūtu, aizkavē novecošanos un noņem ikdienā radīto stresu. Produktu klāstā ir pieejami ievu, upeņu, pelašķu, priežu, egļu, kadiķu, vaivariņu, kalmju, vīgriežu, samteū, piparmētru, rudzupuķu, baltegļu, dzīvības koku, ceriņu un citi hidrolāti.

Asais sīrups tiek dēvēts kā pretvīrusa armija burciņā. Tā sastāvā ir ingvers, kurkuma, sinepes, pipari, cukurs, piens. Pa tējkarotei trīs reizes dienā būs kārtīgs palīgs cīņā ar vīrusiem.

Lielu atsaucību ir guvuši jaunākie produkti: ārstnieciskās ziedes (pret saules apdegumiem, brūcēm, kukaiņu kodumiem un pretvīrusu ziede degunam), veselīgais saldums bez cukura – pastilas (rabarberu, ķirbju, upeņu, plūmju u. c.) un gaileņu pulveris.

“Meistars Sarkaņos” pieņem ekskursijas, piedāvā produktu degustācijas.  Tuvojoties Ziemassvētkiem, var izvēlēties veselīgās dāvanas skaisti noformētā dāvanu kastītē–mājiņā. Pasūtījumus izsūta uz pakomātiem visā Latvijā.

Inguna Akmentiņa,

LLKC Madonas biroja lopkopības konsultante

Foto no Māra Dolbes arhīva

Foto galerija: 

Pievienot komentāru