Apmācības „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” Liepājā

Datums: 
26. Oktobris, 2016 līdz 30. Novembris, 2016
Reģions: 
Vieta: 
SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs Liepājas nodaļa

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" (LLKC) Liepājas nodaļa Valsts Lauku tīkla ietvaros plānoto piecu dienu apmācību “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” Liepājā no 2. novembra līdz 30. novembrim (katru trešdienu) plkst. 9:30 līdz plkst. 16:45.

Mācību mērķis ir attīstīt jauniešu zināšanas, pieredzi un kompetences, kas nepieciešamas savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai, veicinot lauku attīstību, kā arī uzturēt lauku jauniešu motivāciju, sniedzot iespēju realizēt ar uzņēmējdarbību nesaistītas sabiedriskas aktivitātes savā reģionā.

Pasākuma dalībnieki ir jaunieši vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri vēlas iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par uzņēmuma veidošanu, uzsākt īstenot vai attīstīt savu uzņēmējdarbības ideju laukos (ārpus lielajām pilsētām), vai īstenot ar uzņēmējdarbību nesaistītu sabiedrisku aktivitāti kādā no Latvijas lauku reģioniem.

Liepājas apmācību lektori:
• Anita Mežinska, SIA “Megate” (biznesa konsultācijas un apmācības).
• ALTUM pārstāvis.
• LLKC Liepājas biroja ekonomikas un grāmatvedības speciālists.

Apmācību norises datumi un plānotie temati:
* 1.diena: 2. novembris plkst. 9:30. Iepazīšanās. Programmas mērķi. Sekmīga biznesa priekšnosacījumi. Uzņēmējdarbības plānošana. Biznesa plāns, tā struktūra.
* 2. diena: 9. novembris plkst. 9:30. Finansējuma piesaistes instrumenti un pieļautās kļūdas. Finanšu pamati. Galvenās prasības grāmatvedībā.
* 3. diena: 16. novembris plkst. 9:30. Uzņēmējdarbības formas, uzņēmuma reģistrēšana. Sociālā uzņēmējdarbība. Uzņēmums, tirgus un klienti. Tirgus segmentācija, mērķa klienta noteikšana. Reklāma un produkta virzīšana tirgū. Uzņēmuma cenu politikas izvēle.
* 4. diena: 23. novembris plkst. 9:30. Uzņēmuma stratēģiskā plānošana; darbības nozares; iekšējā un ārējā vide. Uzņēmuma vadīšanas pamati.
* 5. diena: 30. novembris plkst. 9:30. Biznesa plānu aizstāvēšana. Mācību programmas vērtējums. Sertifikātu pasniegšana.

Būs daudz praktisku uzdevumu, ar mērķi mācību ietvaros iegūt jau izstrādātu biznesa plāna melnrakstu.

Apmācību dalībniekam, kas veiksmīgi būs pabeidzis apmācību būs iespēja piedalīties konkursā “Laukiem būt!”. Konkursa pieteikumus varēs iesniegt:
* Jaunietis, kurš piedalījies pasākuma mācībās no 2014.–2016. g. un ieguvis sertifikātu, bet līdz šim nav ieguvis naudas balvu Pasākuma konkursa 2. kārtā.
* Gan fiziskas personas, gan juridiskas personas, kuru saimnieciskās darbības apgrozījums nepārsniedz 2000 eiro.
* Uzņēmējdarbības idejas īstenošanas vieta ir visa Latvijas teritorija, izņemot republikas pilsētas un novadu teritoriālās vienības – pilsētas, kurās ir vairāk nekā 5 000 iedzīvotāju.

Pieteikumi tiks vērtēti vairākās kārtās un atbilstošās kategorijās: lauksaimniecība, nelauksaimniecība un pievienotās vērtības radīšana.

Papildus informāciju ir iespējams iegūt pie LLKC Liepājas biroja uzņēmējdarbības konsultanta Alekseja Kačanova (tālr. 27843096, e-pasts: aleksejs.kacanovs@llkc.lv).

Kontaktinformācija: 
Aleksejs Kačanovs (tālr. 27843096, e-pasts: aleksejs.kacanovs@llkc.lv)
Kategorija: 
Lauku tīkls
Reģions filtram: