Amatas novadā darbojas organizācija „Nītaureņi”

Iluzionisti pecolli
GalerijaPrint

Nītaures pagastā darbojas jauniešu organizācija „Nītaureņi”. Tā dibināta pirms trim gadiem, lai organizētu daudzveidīgas sabiedriskās aktivitātes laukos Amatas novadā.

Organizācijas mērķauditorija ir bērni un jaunieši, kā arī sirdī jaunie cilvēki. Ikvienam interesentam ir iespēja līdzdarboties. Šo trīs gadu laikā ir noorganizēti vairāki pasākumi un kopā dota iespēja cilvēkiem piedalīties vairāk nekā 250 dažādās aktivitātēs.To klāsts ir ļoti  plašs.

Satikšanās pasākumi tiek organizēti ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem (piemēram, ar Baibu Sipenieci–Gavari, Jāni Streiču), notiek kultūras un sporta notikumi (festivāls „Taureņu vasara”, labdarības skrējiens „Skrien Nītaurē”), izglītojošas aktivitātes, meistarklases un konkursi („Ideju konkurss”), jauniešu interešu aizstāvība Amatas novadā un Latvijā (piedalīšanās reģionālajos un Latvijas jaunatnes forumos). Notiek jauniešu informācijas un komunikācijas kanālu uzturēšana, pieredzes apmaiņas pasākumu organizēšana un dalība tajos Latvijā un ārpus tās (Rēzeknē, Alūksnē, Ventspilī, kā arī Itālijā, Spānijā, Turcijā, Dānijā u. c.). Aktīva notiek jauniešu iesaistīšana biedrības brīvprātīgajā darbā.

Iedvesmojoties no Borisa un Ināras Teterevu fonda semināra sarunas par labdarību, „Nītaureņi” saprata, ka organizācijām, kuras dara labus darbus, ir arī jāstāsta par tiem. Jauniešu uzturētā datu bāze interneta lapā draugiem.lv/nitaureni 2013. gadā apmeklēta 188 284 reizes, un tai ir vairāk par 1100 sekotājiem, organizācijas interneta foto galerija apskatīta 767 325 reizes, kas lauku organizācijai ir ievērojams skaits.

Organizācijas oficiālā mājaslapa ir organizācijas virtuālā vizītkarte: www.nitaureni.lv. Tāpat organizācija aktīvi darbojas sociālajā kontā „twitter”, kur tai ir 450 liels sekotāju skaits.

Biedrības galvenie sadarbības partneri ir Amatas novada pašvaldība un tās institūcijas, vietējie uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas. Biedrība aktivitāšu organizēšanā cenšas maksimāli izmantot tieši vietējo cilvēku palīdzību un materiālos resursus.

Pavisam jauns pasākums ir piedalīšanās Latvijas Televīzijas organizētajā konkursā „Iekārto savu hokeja laukumu”. Jauniešu organizācija „Nītaureņi” aktīvā vadītāja Mārtiņa Šteina vadībā konkursā uzvarēja un ieguva 3300 eiro lielu atbalstu. Projekta sagatavošanas laikā jaunieši izjuta īpašu atbalstu no vietējiem jauniešiem un pieaugušajiem, kā arī visi sapratuši, ka tiešām šāds hokeja laukums Nītaurei un visam Amatas novadam ir nepieciešams.

Lai „Nītaureņiem” jaunu ideju nekad nepietrūkst, un viņi vienmēr ir gatavi jauniem izaicinājumiem!

Inese Menģele,

Amatas novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru