Apliecinājumus par mācību beigšanu saņem 13 jaunieši

GalerijaPrint

Valmieras un Valkas biroji rīkoja mācības “Laukiem būt!” Mācības tika uzsāktas oktobra sākumā ar informatīvo dienu Valmieras novada Kauguru pagasta “Vīnkalnos“ pie darbīgās un viesmīlīgās Žentiņu  ģimenes. Jaunieši tika iepazīstināti ar pieredzi par to, kā būt uzņēmējam lauku vidē, kā attīstīt ideju un veidot  piedāvājumu. Žentiņi “Vīnkalnos” piedāvā autentiskas itāļu picas, un arī jauniešiem bija iespēja izmēģināt roku picas veidošanā.  Protams, arī degustācija.  Garšīgi! Interesenti varēja iepazīties ar saimnieka Ulda aizraušanos – seno darbarīku, sadzīves priekšmetu kolekciju un tās atjaunošanu. Uz informatīvo dienu bija ieradušies 16 jaunieši, kuri arī izrādīja interesi turpināt mācības.

Pirmajā klātienes mācību dienā  par veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatu – labu ideju, par idejas ģenerēšanu, definēšanu un attīstību, izvērtēšanu stāstīja Ideju un inovāciju institūta biedrības vadītāja Elīna Miķelsone. Ar dažādu piemēru un spēļu palīdzību,  jauniešiem aktīvi iesaistoties, bija iespēja uz savu biznesa ideju paskatīties no dažādiem aspektiem: gan kā idejas autoram, attīstītājam un darītājam, gan kā iespējamajam klientam un pakalpojuma saņēmējam.

Nākamajās klāties mācību dienās notika praktiska darbošanās sava biznesa plāna izstrādāšanā un sagatavošanā. Par biznesa plānu un tā sastāvdaļām ar ieteikumiem, ko ņemt vērā, rakstot biznesa plānu, pieredzē dalījās  Olita Untāla – finanšu institūcijas  “ALTUM” Vidzemes reģiona vadītāja. Īpaša uzmanība tika pievērsta preces vai pakalpojuma cenas noteikšanai.

Lai attīstītos, svarīga ir finansējuma piesaiste. Ar LEADER finansējuma piesaisti jaunajā plānošanas periodā – par  nosacījumiem, pieteikuma formu  jauniešiem stāstīja VRG “No Salacas līdz Rūjai” valdes pārstāve Daiga Siliņa.

Vairākas jauniešu idejas šogad ir saistītas ar tūrisma pakalpojuma veidošanu. Ar Valmieras novada tūrisma attīstību un piedāvājumu iepazīstināja Anita Tīlena – Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītāja vietniece. Plaša informācija par tūrisma norisēm novadā un iecerētie pasākumi nākotnē.

Svarīga ir prezentēšanas prasme. Savas idejas pasniegšana, pārdošana. Par prezentācijas struktūras veidošanu un kā pārvarēt uztraukumu pirms uzstāšanās jauniešiem nodarbībā  mācīja režisore un aktrise Sabīne Alise Ozoliņa. Ar spēles elementu palīdzību bija iespēja apgūt koncentrēšanās prasmes, satraukuma mazināšanu un balss sagatavošanu pirms uzstāšanās.

Noslēdzošajā  mācību dienā jaunieši devās pieredzes apmaiņas braucienā  pie Rūjienas uzņēmējiem.  Iepazinās ar radošās darbnīcas "Ziepju pērles" īpašnieci Eviju Skrīveli.  Evija gatavo dizaina ziepes, kur praktiskais pielietojums savienots ar  vizuālu noformējumu. “Ziepju pērlēs” ziepes ir gan ziedu, gan augļu, gan dārzeņu veidolā.  Bija iespēja piedalīties meistarklasē un apgūt  jaunas prasmes smaržīgu un interesantas formas ziepju izgatavošanā.  

Pēc tam  jaunieši iepazinās ar Rūjienas Tautskolu. Tās vadītāja Gita Zariņa pastāstīja par  atbalsta pasākumiem amatniekiem un pārtikas mājražotājiem. Par nodarbībām, kur ikviens var apgūt sev interesējošo – no aušanas prasmēm līdz valodas apguvei.  Apmeklējām  SIA "Atspole" aušanas darbnīcu, kur īpašniece Gunita Velpa iepazīstināja ar darbnīcu un vietējo amatnieku veikaliņu.

Ciemojāmies arī kalēja darbnīcā "Kalnmesteri",  kur no metāla top interesanti mākslas darbi. Saimniecības īpašnieks, kalējs Edvīns Šakals, rādot savas amata prasmes, stāstot par ilggadēju pieredzi,  jauniešus aicināja nebaidīties, bet darīt.

Tautskolā mācību dalībnieki prezentēja un aizstāvēja savas biznesa idejas. Tās ir ļoti dažādas – no lauksaimniecības produktu audzēšanas līdz pārstrādei, galda spēles, ekskavatora pakalpojumi, namiņi atpūtai pie ūdeņiem, nodarbības kopā ar zirgiem u. c.   Apliecinājumus par mācību beigšanu saņēma 13 jaunieši.

Mācības notika VKLPT aktivitātes “Atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās” ietvaros.

 

Inga Ozoliņa,

LLKC Valmieras biroja uzņēmējdarbības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru