Babycocoon – jauns uzņēmums Vecumniekos

Lāsma Rubaņika bērnu ratu guļammaisu ražošanu uzsāka 2013. gada augustā. Šobrīd tiek piedāvāti siltie ziemas un plānāki pavasara – rudens guļammaisi, kā arī ratu cimdi.

Guļammaisus un cimdus pēc izvēles pilda ar sintaponu vai dabīgu aitas vilnu. Produktu klāstu laika gaitā plānots papildināt.

 Ideja par bērnu ratu guļammaisiem Lāsmai radās nepieciešamības dēļ, kad aizpagājušā gada septembrī tika sagaidīta meitiņa. Ārā jau kļuva vēss, un nekur nevarēja atrast savām vajadzībām piemērotu guļammaisu ratiņiem. Ja apmierināja funkcionalitāte, tad nepatika izskats, un otrādi. Nācās sastapties ar kvalitātes un cenas nesamērīgumu. Un tad nāca ideja radīt pašai savu produktu, kas apmierinātu visas māmiņas un mazuļa vēlmes, un būtu piemērots tieši Latvijas laika apstākļiem.

Rezultāts bija tieši tāds, kādu Lāsma bija iecerējusi, – ērts, silts un, kas ir svarīgi, arī vizuāli pievilcīgs produkts.  

Kas ir dizaina autors bērnu ratu guļammaisiem un ratu cimdiem?

Lāsma Rubaņika:  – Dizainu veidoju pati, pārbaudu to arī, praktiski lietojot, lai būtu ērti, skaisti un funkcionāli. Guļammaisiņus radu košus, spilgtus, krāsainus – bērniem krāsas piestāv! Protams, nekas nav ideāls, tāpēc esmu attīstībā, un rodas jaunas idejas, kā ratu guļammaisiņus personalizēt un padarīt vēl īpašākus.

– Cik daudz laika tiek patērēts produkta saražošanai?

– Sezonā ražošanai nepieciešams ļoti daudz laika, darbs ir intensīvs. Aktīvā sezona ir no augusta vidus līdz februārim, vēlāk iestājas mierīgāks laiks, jo siltajā laikā „kūniņas” nav tik aktuālas. Bērnu ratu guļammaisi un cimdi tiek šūti pēc pasūtījuma un, tiklīdz produkts ir gatavs, tas tiek nosūtīts klientam. Viss notiek ļoti operatīvi. Protams, domājot par attīstību, tiks meklētas iespējas droši un ērti uzglabāt gatavo produkciju.

– Kāds iepakošanas materiāls tiek piemeklēts saražotajai produkcijai?

– Produkcija tiek iepakota necaurspīdīgās, aizlīmējamās plēves aploksnēs. Šāds risinājums nav nejaušs – tas ir drošs pret saspiešanu, mitrumu un, kas ļoti svarīgi, – ir viegls. Klientiem produkti tiek piegādāti ar Latvijas pasta starpniecību un, kā zināms, sūtīšanas izmaksas ir atkarīgas no sūtījuma svara. Īpaši svarīgi tas ir, sūtot preci uz ārvalstīm.

– Vai tiek veidots īpaši jūsu produkcijai paredzēts iepakojums vai marķējums?

– Šobrīd vēl ne, bet ideja ir.

– Kā produkcija tiek reklamēta?

– Pagaidām reklāmas ir ļoti maz, bet informāciju par „kūniņām” iespējams atrast internetā.

– Kur tiek realizēta produkcija?

– Interneta veikalā www.babycocoon.lv, www.kidap.lv, www.meistardarbs.lv, ebay.co.uk, www.etsy.com

– Vai plānojat turpmāku attīstību?

– Jā, protams! Tiks paplašināts produktu klāsts, šobrīd jau tiek domāts par jauna produkta izstrādi, lai tas tiktu piedāvāts jau šosezon.

– Jūsu ieteikumi cilvēkiem, kuri vēlas uzsākt savu biznesu laukos?

– Nebaidīties mēģināt uzsākt ko jaunu un noticēt, ka viss izdosies! Manuprāt, svarīgi ir būt pārliecinātam par savu produktu un darbu, tad arī citi to novērtēs.

 

Iveta Balcere,

Vecumnieku novada domes projektu koordinatore

Pievienot komentāru