Baldonē ražo ūsu un bārdas kopšanas līdzekļus
Uzņēmums“Silmachy remedies” radies Baldonē, mežu un pļavu ieskautajās “Silmaču” mājās pirms trim gadiem. Tā īpašniece Marta Šulce dabīgo ūsu un bārdas kopšanas līdzekļu ražošanu uzsāka pati ar saviem spēkiem, un nu viņas ražojumi tiek tirgoti visā Latvijā un importēti. Par sava uzņēmuma attīstību un augšanu Marta stāsta:
“Ideja par ūsu un bārdas kopšanas līdzekļu ražošanu radās 2015. gada sākumā, kad sapratu, ka Latvijā šāda produkcija vīriešiem sava tēla kopšanai ar dabīgu sastāvu nav pieejama. Tobrīd jau vairākus gadus strādāju aptiekā, esmu sertificēta farmaceite. Zāļu un kosmētisko līdzekļu izgatavošana man padevās un patika, tādēļ šķita, ka šī ir lieliska iespēja izmantot savas zināšanas nišā, kas tolaik vēl nebija tik aizpildīta. Bārda un ūsas ir vīrieša rota, ar kuras palīdzību katram vīrietim ir iespējams veidot un izcelt savu personīgo ampluā. Tāpat bārdas un ūsu audzēšana un kopšana prasa pacietību un rūpību, un tās, manuprāt, ir ļoti vīrišķīgas īpašības. Viss sākās ar pirmo testa paraugu izgatavošanu vīram un draugiem.
2015. gada vasarā izveidoju “Silmachy remedies” Facebook lapu, lai saprastu, vai šis produkts vispār kādu interesē. Iesāku tikai ar viena veida bārdas eļļu. Pirmo divu nedēļu laikā jau biju saņēmusi vairākus pasūtījumus no Latvijas amatnieku veikaliņiem, kā rezultātā nodibināju uzņēmumu veiksmīgai un legālai sadarbībai.
Pirmo gadu pašrocīgi apguvu uzņēmējdarbības plašo sfēru, - pati centos kārtot grāmatvedību, lietvedību, veicu receptūru izstrādi, ražošanu un visas mārketinga aktivitātes. Paralēli gan strādāju arī pilnas slodzes darbu aptiekā. Man ir ļoti paveicies ar ģimeni un draugiem, kuri atbalstīja, mudināja neapstāties un dalījās ar daudziem labiem padomiem problēmsituāciju risināšanā.
Pēc speciālistu ieteikuma 2016. gadā pieteicos Baldones pašvaldības rīkotajā uzņēmējdarbības attīstības ideju konkursā jauniešiem, kur saņēmu atbalsta finansējumu ražošanas telpas aprīkojumam un iekārtām. Šis bija ļoti labs atspēriena punkts sortimenta paplašināšanai un efektīvākam ražošanas procesam. Pirms pusotra gada izmantoju iespēju jaunajiem uzņēmējiem pieteikties Biznesa inkubatorā. Tā kā viena ar visiem darbiem galā netiku un zināšanas biznesa vadībā kritiski trūka, nolēmu meklēt atbalstu Jūrmalas Biznesa inkubatorā. Tiku uzņemta, un šobrīd jau ir apritējis viens veiksmīgas sadarbības gads. Inkubatora ietvaros esmu paplašinājusi kosmētisko līdzekļu sortimentu: ražoju roku un lūpu balzamus, arī pēc skūšanās losjonus un skūšanās ziepes. Ir izstrādāts jauns, atbilstošāks dizains un mārketinga materiāli, kas veicina zīmola atpazīstamību un produkcijas eksportēšanas iespējas. Šobrīd sadarbojos arī ar daudziem eko un amatnieku veikaliem visā Latvijā. Tāpat “Silmachy remedies” kosmētika ir pieejama dažādos specifiskos internetveikalos, kā arī mūsu pašu mājaslapā www.silmachy.lv.
Visi produkti ir izgatavoti no Soil Association sertificētām dabīgām izejvielām, kas nodrošina to kvalitāti, ilgtermiņa rezultātus un atbilst zaļas domāšanas principiem. Protams, lielākoties produkti nav ikdienas patēriņa prece, tie ir nišas produkti, tādēļ saprotu, ka ir jākoncentrējas arī uz eksporta iespējām. Šis tad arī ir mans 2018. gada mērķis, ko ceru lēnām, bet apņēmīgi piepildīt.”
Uzņēmums piedāvā pašu rokām gatavotu dabīgu produktu kosmētikas līniju vīriešiem bez pievienotiem ķīmiskajiem konservantiem, stabilizatoriem un biezinātājiem. Tās gatavošanā tiek izmantotas EcoCert sertificētas izejvielas. Piedāvājumā – eļļas bārdām, vasks ūsām, balzams rokām un lūpu balzams. Bārdas kopšanas klāstā ir pieejamas piecas dažādu veidu eļļas bārdai, kuru galvenās īpašības ir: mitrināt bārdas matu sariņus, padarot tos mīkstākus; piešķirt bārdai veselīgu spīdumu; neitralizēt nepatīkamus aromātus, kas radušies ēšanas vai smēķēšanas rezultātā.
Uzņēmums arī piedāvā iespēju piedalīties dažādu kosmētisko līdzekļu gatavošanas meistarklasēs: ķermeņa losjona, sejas krēma, barojošas sejas eļļas pagatavošanā.
Pēc meistarklases katrs dalībnieks ir iemācījies pagatavot attiecīgu kosmētisko līdzekli no dabīgām izejvielām, un saņem to personīgai lietošanai. Kosmētisko līdzekļu gatavošanas procesā tiek izmantotas augstas kvalitātes izejvielas ar Soil Association sertifikātiem, kas norāda uz to, ka produkts draudzīgs dabai, nav testēts uz dzīvniekiem, apliecina izejvielu dabīgumu un saudzīgu to iegūšanas procesu.
Inese Lagzdiņa,
LLKC Siguldas nodaļa, Baldones lauku attīstības konsultante
FOTO: Anda Krauze
Pievienot komentāru