Biznesa plānus aizstāv Kurzemes jaunieši

Reģionālā konkursa „Laukiem būt!” dalībnieki kopā ar Saldus konsultāciju biroja darbiniecēm.
GalerijaPrint

Kurzemes reģiona konkursā „Laukiem būt!” biznesa plānus aizstāvēja jaunieši, kuri bija piedalījušies mācībās  LLKC Jelgavas, Liepājas un Saldus konsultāciju birojos.

Konkursa fināls notika Saldus novada Druvas vidusskolā 1. oktobrī, un kopā piedalījās 11 jaunieši. Biznesa idejas bija iedalītas piecās kategorijās, visi jaunieši, kuri piedalījās, ieguva godalgotas vietas un naudas balvas. Pēc aizstāvēšanas reģionālajā konkursā jauniešu biznesa idejas tiks vērtētas vēl vienā kārtā, kurā tiks izraudzīti 15 labākie jaunieši, un viņi savu biznesa ideju aizstāvēs konkursa „Laukiem būt!” finālā LLKC centrālajā birojā Ozolniekos.

No Saldus konsultāciju biroja konkursā piedalījās Mārtiņš Bērtulis ar ideju no augļiem un ogām gatavot dabīgi raudzētu etiķi. Žūrijai un klātesošajiem bija iespēja degustēt Mārtiņa gatavoto aromātisko ābolu etiķi. Mārtiņš par savu ideju stāstīja ar lielu aizrautību un bez minstināšanās atbildēja uz žūrijas un klātesošo jautājumiem. Mārtiņš ieguva otro vietu kategorijā „Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana”.

Savu biznesa ideju aizstāvēja arī Saldus novada Zaņas pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore Ilma Kamkovska. Viņas priekšnesums bija visatraktīvākais, jo Ilma bija pārģērbusies un iejutusies raganiņas tēlā, kas uzskatāmi parāda viņas biznesa ideju – rīkot bērnu un jauniešu ballītes un diennakts nometnes ar nosaukumu „Jautri svētki”. Pēc Ilmas uzstāšanās klātesošajiem radās pārliecība par viņas spējām šajā nozarē, – viņa prezentācijā bija iekļāvusi līdz šim organizēto nometņu piemērus ar attēliem, kā arī pašas rakstītu dzejoli un skaistu uzņēmuma moto. Arī Ilma ieguva otro vietu kategorijā „Attīstība nelauksaimniecībā”.

Pēc visu jauniešu uzstāšanās un ideju prezentēšanas žūrija devās apspriesties, bet pie jauniešiem bija ieradusies 2012. gada konkursa „Laukiem būt!” otrās vietas ieguvēja no Saldus novada Madara Bobkova. Viņa 2012. gadā aizstāvēja biznesa ideju par galdu klāšanu izbraukumos. Madara jauniešiem pastāstīja par konkursā gūto pieredzi, mācībām, pieredzi uzņēmuma dibināšanā. Madara ieteica jauniešiem: „Nenobīstieties, ja sastopat kādu nelaipnu ierēdni, kas jūs uzskata par „zaļu gurķi”, nepadodieties pie pirmajiem mazajiem šķēršļiem. Dariet, ko esat plānojuši, meklējiet sadarbības partnerus un domubiedrus.”

Saldus konsultāciju birojs lepojas ar konkursa „Laukiem būt!” laureātiem un vēl veiksmi fināla atlasē!

Agnese Dambe,

LLKC Saldus nodaļas lauku attīstības konsultante

Foto: Anita Bērziņa

Foto galerija: 

Pievienot komentāru