Ciblas novadā top aromātiskas bišu vaska sveces

Pavasara un vasaras medus vienā burciņā.
GalerijaPrint

Mūsdienās, tiecoties uz zaļo dzīvesveidu, viena no pieprasījuma precēm ir dabīgā vaska sveces. Šādas sveces Ciblas novadā ražo biškope Iveta Savicka.

 Rit pēdējais mēnesis šajā gadā, esam sagaidījuši trešo adventi, un tas nozīmē, ka Ziemassvētki tuvojas. Šis laiks nav iedomājams arī bez sveču gaismas. Vienas no pirmajām svecēm, ko cilvēce ir izmantojusi, ir dabīgā bišu vaska sveces.

 Viena no Ivetas Savickas sirdslietām ir biškopība. Tāpēc, pieņemot lēmumu par savas individuālās saimnieciskās darbības uzsākšanu, Iveta nolēma šo sirdslietu attīstīt arī profesionāli. Rezultātā saimnieciskā darbība tika reģistrēta 2013. gadā. Saprotot, ka veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstībai ir nepieciešamas ne tikai zināšanas, kas ir gūtas pašmācības ceļā, bet arī profesionālās, laika posmā no 2012. gada līdz 2014. gada nogalei Latvijas Lauksaimniecības universitātē ir apgūti pilnveides kursi biškopībā, iegūstot attiecīgu sertifikātu.

Uzsākot uzņēmējdarbību, Ivetas saražotā produkcijas klāstā bija tikai medus. Lai to klientiem padarītu interesantāku, un tādējādi kļūtu atšķirīga no konkurentiem, viņa izdomāja interesantu medus fasēšanas risinājumu, vienā traukā piepildot divu veidu medu, piemēram, pavasara un vasaras medu. Rezultātā par vienu cenu klientiem ir iespēja savā īpašumā iegādāties vizuāli interesantu medus produkciju. Veiksmīgas sadarbības rezultātā ar LLKC Ludzas nodaļu 2013. gada novembrī Iveta iesaistījās LLKC piedāvātajā Lauku teritoriju ekonomiskās aktivitātes veicināšanas programmā. Lai saražotā produkcija būtu ne tikai skaisti un interesanti iepakota, bet arī attiecīgi marķēta un atpazīstama, šīs programmas ietvaros 2013. gada decembrī tika izmantoti eksperta pakalpojumi vizītkaršu un saražotās produkcijas etiķešu dizaina izstrādē. Sadarbība turpinās arī 2014. gadā. Šī gada nogalē Iveta ir izlēmusi izmantot jau iepriekš minētās programmas pieejamo aktivitāti, šoreiz dizainu izstrādājot cenu zīmītēm, kuras nākotnē būs ērti izmantot dažādos tirdziņos.

Plānojot uzņēmējdarbības attīstību, 2014. gadā Iveta uzsākusi aromātisko bišu vaska sveču izgatavošanu. Sākotnēji, iegādājoties tikai vienu formu sveču izgatavošanai un iegūtās sveces realizējot saviem pastāvīgiem klientiem un vietējā tirgū, ir saprasts, ka klientiem šāda veida sveces patīk, un pieprasījums aug. Šobrīd Ivetas sveču piedāvājuma klāstā ir pieejamas nu jau septiņas dažādu formu sveces (standarta garās sveces, eglīšu sveces, sveces čiekuru, eglīšu un rūķīšu formā, svece ar vīto gravējumu un liela svece ar Ziemassvētku motīviem).

Sveču formu dažādošana ir veiksmīgs risinājums, jo klienti interesantas formas sveces labprāt iegādājas ar nolūku tās kādam uzdāvināt. Arī šajā laika posmā, kad cilvēki aktīvi gatavojas Ziemassvētkiem, gādā dāvanas tuviniekiem un draugiem, daudzi cilvēki Ziemassvētkos dāvanā saņems gan Ivetas saražoto aromātisko dabīgā bišu vaska sveci, gan interesanti iepakotu medu. Decembrī daudzi Ivetas klienti, iegādājoties medu un sveces, ir izteikušies, ka preci iegādājas kā Ziemassvētku dāvanu saviem tuviniekiem.

Adventes laikā – gaidot Ziemassvētkus, novēlam katram no mums ieraudzīt aiz tumšā mākoņa zelta maliņu, savu zvaigznīti. Izsenis ir zināms, ka Ziemsvētku naktī notiek visādi brīnumi, tāpēc gaidīsim – ticot, cerot un mīlot! Lai svētīgi Ziemassvētki un veiksmīgs Jaunais gads!

 

Beāte Narnicka,

LLKC Ludzas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

 

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru