Dobeles un Skaistkalnes dārzos kopā strādāt jautrāk!

GalerijaPrint

Noslēdzies Selekcionāra Pētera Upīša biedrības sadarbības projekts ar LLKC Dobeles biroja speciālistiem Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā "Pats savam saimes galdam"!

Programmas mērķis ir veicināt zemkopības un dārzkopības darbu iemaņu apgūšanu ģimenēm ar bērniem, kurām ir ierobežoti līdzekļi vai zemas sociālās prasmes, lai celtu dzīves kvalitāti, nodrošinot sevi ar pašu izaudzētu pārtiku.  

Šogad atbalstu guva 20 jaunas ģimenes ar bērniem no Dobeles un Skaistkalnes pagastiem, kopskaitā 63 pieaugušie un 47 bērni.

Pavasarī ģimenēm tika nogādātas sēklas, stādi un dārzkopības instrumenti. Šogad ģimenes savus piemājas dārzus papildināja ar 60 augļu kokiem un ogu krūmiem, 600 aveņu un zemeņu stādiem. Atbilstošu šķirņu augļu koku un krūmu stādi tika iegādāti Dārzkopības institūtā un Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijā. 

Pirms sējas darbiem ģimeņu mazdārziņus apsekoja LLKC Dobeles biroja konsultantes, lai novērtētu situāciju dārzā uz vietas un sniegtu padomus. Projekta ietvaros speciālistu konsultācijas dārzkopībā tika sniegtas visas sezonas garumā, padomus neliedza arī Dārzkopības institūta zinātnieki.

Projekta rezultātā divdesmit ģimenes ir iekopušas savus mazdārziņus, papildinājušas tos ar ilggadīgiem stādījumiem, kuri pēc dažiem gadiem sāks ražot, papildinās ģimeņu ēdienkarti un piepildīs pagrabus.

Bet jau šogad, apgūstot zināšanas un prasmes, projekta dalībnieki piepildīja savus pagrabus ar 13 tonnām pašu izaudzētiem dārzeņiem un 1020 litriem pašu gatavotiem konserviem.

Katra ģimene dāvanā saņēma arī recepšu grāmatu “Mildas tantes pavārgrāmata” un dažādu konservu receptes, lai būtu, kur smelties idejas gan ikdienas, gan svētku maltīšu gatavošanai, gan ziemas krājumu pagatavošanai. Tika sagatavots arī plašs izdales materiāls dārzkopībā, lai būtu, kur smelties zināšanas dārza kopšanā visa gada garumā.

Aptaujājot projektā iesaistītos dalībniekus, secināts, ka liels ieguvums no projekta ir  zināšanas par augļu koku un krūmu šķirnēm, to stādīšanu un kopšanu. Ļoti noder stādi, sēklas un dārzkopības instrumenti. Pašiem nav bijis ne zināšanu, ne iespēju apmeklēt stādaudzētavas un iegādāties atbilstošas šķirnes stādus.  

Projekta gaitā tika uzlabota ne tikai projekta dalībnieku dzīves kvalitāte, bet arī viņu sociālās un funkcionālās prasmes. Kopā darbojoties ar vecākiem, projektā iesaistīto ģimeņu bērniem tika nodotas zemkopības prasmes, prasmes izaudzēto uzglabāt un sagatavot ziemas krājumiem.

Raimonda Ribikauska,
LLKC Dobeles biroja uzņēmējdarbības konsultante, projekta vadītāja

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru