Etiķete – produkta veiksmes stāsts
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Talsu nodaļa organizēja pirmo mājražotāju grupu tikšanos par etiķešu veidošanas būtiskākajiem nosacījumiem un iepakojumu. Tēma ir aktuāla visiem mājražotājiem, jo etiķetes nepieciešamība nav tikai “smukumlieta”, bet gan likumdošanas norma, kas paredz noteiktas informācijas izklāstu. No tā, cik veiksmīgs ir etiķetes dizains, lielā mērā atkarīgs arī produktu noieta daudzums.
Tikšanās sākumā SIA “ATTA print” pārstāvis Jānis Sīlis pastāstīja, kā etiķetes izgatavo reklāmas drukas aģentūrā. Šis veids ir piemērots tieši mājražotājiem, kad etiķetes nav nepieciešamas lielās tirāžās. Līdzi bija paņemti daudz etiķešu un iepakojuma paraugi, lai gan Jānis Sīlis vairākkārtīgi uzsvēra, ka to iespējamie veidi ir neskaitāmi. Etiķete ir kā produkta vizītkarte, – tai ir jābūt elegantai, skaidri saprotamai un jāpiesaista uzmanība. Tika atgādināts arī, ka ir jāievēro Patērētāju aizsardzība likuma 20. pants – preču marķējumam izvirzītās vispārīgās prasības. SIA “ATTA print” pieredze rāda, ka etiķetes izveidošanu labāk uzticēt profesionālim, kurš pārzina zīmolvedību un grafisko dizainu.
SIA “Green Hive” īpašnieks Aivo Krūmiņš pārdod medu, dabīgās sulas un sīrupus. Viņš pastāstīja, ka sākumā etiķetes drukājis pats ar printeri. Līdz vēlamajam etiķešu dizainam pagājis laiks, jo nav izveidojusies laba sadarbība ar dizaineriem. Cita dalībniece dalījās pieredzē, cik svarīgi ir izvēlēties etiķešu materiālu, ja produkts ir jātur saldētavā. Ne visi materiāli turas pie taras zemā temperatūrā.
Tālāk devāmies uz SIA “Talsu tipogrāfija”, kur mūs laipni uzņēma direktors Valdis Poļevskis un projektu vadītāja Kristīne Zavadska. Mājražotājiem tika izskaidrots, ka maketu izstrādāšanas process ir tikpat apjomīgs arī tad, ja nepieciešams pasūtīt tikai dažas etiķetes. Vienas vienības cena ir izdevīgāka, ja pasūta vairāk. Papīrs arī ir ļoti dažāds un sastāda ap 60 līdz 70 procentus no ražošanas izmaksām. Taču tā ir iespēja atšķirties, lai panāktu, ka jūsu produktu paņem rokās un nopērk.
LLKC Talsu nodaļas birojā turpinājām grupu tikšanos par starptautisko izstādi “Riga Food 2017”. LLKC projektu vadītāja Guna Šulce informēja par piedalīšanās noteikumiem, iepriekšējo gadu pieredzi un par to, kā savu produktu parādīt šāda mēroga pasākumā.
Nobeigumā mājražotāji izteica vēlmi uzzināt vairāk par uzturvērtības aprēķināšanu un Pārtikas un veterinārā dienesta aktualitātēm. Par to arī nākamās tikšanās tēma. Lūdzam visus esošos un topošos mājražotājus Talsu pusē, kuri vēl nav atsaukušies, sazināties ar LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultanti Katrīnu Kļimovsku, lai mēs varētu laicīgi personīgi uzrunāt jūs uz nākamajām tikšanās reizēm.
Katrīna Kļimovska,
LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante
Pievienot komentāru