Iespēja gūt zināšanas un pieredzi Alūksnes puses jauniešiem

GalerijaPrint

Jau desmito gadu Alūksnes un Apes puses jauniešiem tika piedāvāta iespēja piedalīties pasākumā “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā”. Šogad šo iespēju izmantoja seši jaunieši. Lai mācību laikā jaunieši iegūtu pēc iespējas vairāk pieredzes stāstu un iepazītu blakus esošo novadu idejām bagātos jauniešus, nolēmām apvienoties ar Balvu un Gulbenes konsultāciju biroja kolēģēm.

Attālinātais mācību process ļāva pasākumā piedalīties arī jaunajām māmiņām, kuras dažbrīd sekoja mācību procesam divatā. Ņemot vērā šo apstākli, organizējot mācību procesu, nolēmām radīt iespēju visiem mūsu jauniešiem dzirdēt pieredzes stāstus un uzdot viņus interesējušos jautājumus tiešsaistē. Katrā mācību dienā tika pieaicināts jaunais uzņēmējs, kurš ieguvis pasākuma “Laukiem būt!” pieredzi kādā no iepriekšējiem gadiem. Bija prieks dzirdēt, ka iegūtās zināšanas un pieredze, piedaloties mācībās un startējot konkursā, no idejas taciņas ir radījusi reālu uzņēmējdarbības ceļu arī Alūksnes un Apes puses jauniešiem – Mārai Saldābolai, Naurim Teterim un Robertam Voropajevam.

Māra izstrādājumu zīmols MILNE piedāvā linu apģērbu bērniem. Nauris ir nodibinājis SIA “TTR Company”, kas nodarbojas ar metāla konstrukciju, to sastāvdaļu ražošanu un pulverkrāsošanu. Savukārt Roberta dibinātais uzņēmumu SIA “RVR SOLUTIONS” sniedz tehnisko rasējumu, produktu vizualizācijas, 3D skenēšanas, uzmērīšanas un tāmēšanas pakalpojumus.

Atzinīgi tika novērtēts arī lektoru darbs – ideju ģenerēšana Māra Rešņa vadībā, zināšanās uzņēmējdarbības pamatos dalījās juriste Ilze Rubene, finanses – kurš gan cits, ja ne ALTUM Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla. Pēc iespējas jaunieši bija pieslēgušies arī LAN organizētajām mācību dienām, un paldies par iespēju mācību materiālu skatīties tālmācības sistēmā.

No sešiem jauniešiem, kuri piedalījās mācībās, gaisā virmoja visdažādākās idejas – augļu un dārzeņu pārstrāde, iespieddarbu izgatavošana, stilīgu apģērbu šūšana, bet savas idejas prezentēja tikai divi. Viena no idejām ir saistīta ar alkohola ražošana, izmantojot savā dārzā iegūto ražu, un otra – ziedu audzēšana.

Pārējās jaunietes atzina, ka šīs mācības lika aizdomāties par to, vai es varu būt uzņēmēja, vai esmu izvēlējusies ideju, par ko es iedegos, vai esmu gatava jau tagad realizēt šo ideju, varbūt vēl jānogaida, varbūt jāiegūst vēl papildu zināšanas un nākamgad, tad gan.

Lai izdodas savas idejas īstenot! Lai izdodas sagatavot biznesa plānu un startēt konkursā “Laukiem būt!”

Sarmīte Svilāne,
LLKC Alūksnes biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru