Jaunas biznesa idejas Saldus pusē

GalerijaPrint

Šogad jau 12. reizi jauniešiem no visas Latvijas bija iespēja piedalīties mācībās “Atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās”. Arī šogad mācības norisinājās gan klātienē, gan attālināti, dodot iespēju dalībniekiem iepazīt ne vien vietējos topošos uzņēmējus, bet dibināt kontaktus arī visas Latvijas mērogā.

Sešu intensīvu mācību dienu laikā jaunieši guva zināšanas ideju ģenerēšanā, grāmatvedībā, mārketingā, finansējuma piesaistes iespējās, kā arī prezentēšanas un pārdošanas prasmēs, lai soli pa solim izstrādātu savas biznesa idejas. Protams, neizpalika arī vietējo uzņēmēju pieredzes stāsti – paldies viņiem par dalīšanos gan veiksmēs, gan neveiksmēs uzņēmējdarbības pasaulē.

Jaunieši atzina, ka vērtīgs palīgs bija praktisko uzdevumu ceļvedis “No idejas līdz uzņēmējdarbībai”, kas ļāva vairāk iedziļināties mācību tēmās un dažādos uzdevumos  papildināt zināšanas.

Saldus birojā šogad mācības uzsāka 12 dalībnieki – daži startēja ar jau gatavām biznesa idejām, dažiem tās radās tikai mācību gaitā. Un idejas ir visdažādākās: suņu frizētava, bērnu pieskatīšanas un nodarbību centrs, dabīgās kosmētikas ražošana, atvērtā lauku saimniecība, dizaina papīrs, atpūtas vieta un izzinošas grāmatas bērniem.

Mācību noslēgumā dalībniekiem bija iespēja likt lietā gūtās zināšanas un prezentēt savas biznesa idejas kolēģiem un žūrijai. Satraukums virmoja gaisā, bet jaunieši lieliski pastāstīja par savām iecerēm un saņēma iedrošinājuma vārdus un vērtīgus ieteikumus no žūrijas. Noslēguma dienā pie mums viesojās arī pagājušā gada “Laukiem būt!” konkursa uzvarētāja Laura Rītiņa, lai dalītos savā pieredzes stāstā. Dalībniekiem bija iespēja ne vien iedvesmoties no Lauras stāsta, bet arī nobaudīt gardās “Lauras pankūknīcas” mini pankūciņas un svētku kūku.

Mācības ir noslēgušās, bet jaunieši turpina aktīvi strādāt pie biznesa un finanšu plāniem, lai startētu konkursā “Laukiem būt!”

No sirds priecājamies par enerģiskajiem un aktīvajiem jauniešiem un turam īkšķus, lai biznesa idejas tiktu veiksmīgi īstenotas!

Pasākums īstenots  VKLPT pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās” ietvaros.

 

Eva Behmane,

LLKC Saldus biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru