Jaunieši iespēju laikmetā

GalerijaPrint

Ja vēl pirms kāda laika jaunietim došanās mācību braucienā uz ārvalstīm vai finansējuma iegūšana savas izlolotās biznesa idejas īstenošanai bija kā reta iespēja izredzētajiem, tad šobrīd,  šķiet, nav pat zināms, vai esi pamanījis visus piedāvājumus –  spēj tik iesaistīties. Tomēr LLKC organizētās ikgadējās uzņēmējdarbības mācības lauku jauniešiem ar sekojošo  konkursu “Laukiem būt!” paliek kā stabila vērtība gadu gaitā visos Latvijas novados.

Ogrē informatīvā diena ar iedvesmojošiem stāstiem, no kuriem divi tika translēti, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, lektoriem esot Rīgā un pat ārpus Latvijas, ievadīja piecu dienu mācību ciklu, kurā jaunieši zinošu, pieredzējušu un aizraujošu lektoru vadībā apguva ideju ģenerēšanu, uzņēmējdarbības pamatus, finanses un grāmatvedības pamatus, biznesa plāna veidošanu, tirgus analīzi, mārketingu, prezentēšanas prasmes utt. Mācību gaitā tika dota iespēja tikties ar iedvesmojošiem jauniešiem, kuri ir uzdrošinājušies īstenot  savus sapņus dzīvē un šobrīd veiksmīgi darbojas savā uzņēmējdarbības jomā, mācību dalībnieki uzklausīja stāstus arī par pieredzi, apgūstot pieejamo finansējumu Eiropas Savienības fondu projektu konkursos. Pēdējo mācību dienu noslēdzām uz saldas nots konditorejas studijā “Vaniļas debesis” Lielvārdē, piedaloties meistarklasē kēksiņu dekorēšanā.

Visi jaunieši gandarīti par gūtajām zināšanām un vērtīgo pieredzi, tomēr dažiem idejas ir vēl tapšanas un augšanas stadijā, kā rezultātā savas idejas uzlikt “uz papīra” un prezentēt dažādu apstākļu dēļ šogad uzdrošinājās tikai divas jauniešu komandas, lai gan arī citas idejas noteikti bija tā vērtas. Šogad Ogres apkārtnes jaunieši gan individuāli, gan komandās sapņo par pērļotām rokassprādzēm, auskariem un roku sildītājiem, dabīgiem ogu čipsiem no Latvijā audzētām ogām, mobilām saliekamām bērnu mājām, DIY vaska drāniņu komplektiem, kaņepju eļļas produktiem.

Sasaucoties ar uzņēmējdarbības tematiku, tās pašas dienas vakarā, 14. novembrī, kad notiek biznesa ideju prezentācija LLKC Ogres birojā, Ogres tehnikumā (tur atrodas arī LLKC birojs) norisinājās pasākums “Biznesa nakts 2019”, kurā piedalījās jaunieši no Ogres tehnikuma, Ogres 1. vidusskolas un Uddevallas vidusskolas (Uddevalla upper secondary school Agneberg) Zviedrijā.

“Biznesa nakts 2019” konkursā piedalījās 45 jaunieši, veidojot 15 komandas, kurās iekļauts pa vienam dalībniekam no katras mācību iestādes. Jauniešiem tika dots uzdevums ierobežotā laikā ar ierobežotiem resursiem sasniegt maksimāli efektīvu rezultātu. No maisa viņi izvilka vienu priekšmetu, un uzdevums bija tam  piešķirt jaunu funkciju, to uzlabojot un pārveidojot, vai arī virzīšanai tirgū izmantot tādu mārketinga konceptu, kas pārliecinātu žūriju (kuras pārstāvis bija arī Ogres novada veiksmīgā jaunā uzņēmēja Monika Ziemele, kas aizsākusi bezglutēna un bezlaktozes kūku ražošanu), ka viņi vēlas šo produktu iegādāties. Kā redzams, pasākumi un iespējas savu zināšanu, kompetenču un drosmes uzlabošanai ir mums visapkārt, jāatrod tik katram piemērotākais un galvenais – jāpiedalās, jāizmanto šī iespēju laikmeta dotais.

Lai šī gada dažiem drosmīgajiem veicas “Laukiem būt!” ietvaros, kā arī izdošanos, veiksmi un pārliecību ar savu ideju  nākamgad startēt pārējiem dalībniekiem!

Informatīvā diena un mācības notika Valsts Lauku tīkla darba plāna 2019./2020. gadam īstenotās aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Elīna Masteiko,

LLKC Ogres biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru