Jēkabpils un Viesītes jauniešiem panākumi konkursā „Laukiem būt!”

Aizkrauklē 9. oktobrī notika Latvijas vidus reģiona konkursa „Laukiem būt!” pirmās kārtas noslēguma pasākums un projektu aizstāvēšana.

Konkurss bija daļa no Valsts lauku tīkla aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”. Pavasarī LLKC Jēkabpils nodaļas organizētajās mācībās piedalījās četrpadsmit jaunieši, konkursam savus darbus iesniedza četri. Žūrija, izvērtējot rezultātus, trīs no tiem izvirzīja uz reģiona noslēguma konkursu: Baibu Jansoni un Mārtiņu Līci no Jēkabpils novada un Lieni Grigalovičinu no Viesītes novada. Jauniešiem tā bija vērtīga pieredze – gan uzklausot citu uzstāšanos, gan pašiem prezentējot savus biznesa plānus un atbildot uz žūrijas jautājumiem.

Baiba startēja kategorijā „Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē” un ieguva pirmo vietu. Viņa aizstāvēja savu biznesa plānu „Austuves izveide. Austu izstrādājumu darināšana un tirdzniecība”. Baiba bija paņēmusi līdzi savus darinājumus un pastāstīja par ideju. Šovasar viņa iegādājās savas stelles un, tiklīdz būs pabeigta to uzstādīšana, sāks realizēt savas daudzās interesantās idejas.

Mārtiņš jau ir uzsācis savu uzņēmējdarbību, bet grib to pilnveidot, uzlabot. Tāpēc viņš piedalījās kategorijā „Uzņēmējdarbības attīstība nelauksaimniecības nozarē” ar biznesa plānu „Cirvju un veseru kātu ražošana” un ieguva otro vietu. Arī viņš klātesošajiem parādīja līdzpaņemtos dažādu izmēru kātus un pastāstīja par to ražošanas procesu.

Liene dzīvo netālu no Lietuvas robežas Rites pagastā. Viņa stāsta: ”Man patīk dzīvot laukos. Mani vecāki nodarbojas ar bioloģisko augkopību un lopkopību, es jau no bērnības viņiem palīdzu. Esam nolēmuši, ka turpināšu viņu iesākto. Taču, kamēr viņi saimnieko paši, man radās ideja izmēģināt ko jaunu un nolēmu audzēt avenes”. Šī gada raža ir novākta un realizēta, rudenī ierīkoti jauni stādījumi, jo pēc garšīgajām un veselīgajām ogām ir pieprasījums. Liene kategorijā „Uzņēmējdarbības attīstība lauksaimniecības nozarē” ieguva otro vietu.

Tagad jaunieši gaidīs otrās kārtas rezultātus, lai cīnītos par vērtīgām balvām sava biznesa attīstībai. Viņi ir optimisti un neatkarīgi no tā, kādi būs rezultāti, turpinās iesākto.

Anita Putka,
LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru