Konference “Apzināta virzība ilgtspējīgai kooperācijai”

PielikumiPrint

Aizvien aktuālākam kļūstot jautājumam par kooperāciju dažādās lauksaimniecības nozarēs, aicinām 16. decembrī piedalīties konferencē “Apzināta virzība ilgtspējīgai kooperācijai”, kuru Valsts Lauku tīkla (VLT) pasākumu ietvaros rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar  Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociāciju (LLKA).

Konference no pulksten 10.00 būs skatāma vietnē www.laukutikls.lv, kā arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Facebook vietnē: /LLKCOzolnieki

Konferences gaitā ar prezentāciju uzstāsies Peter Byrne (Īrija) un Liis Tuur (Igaunija). Ja vēlaties dzirdēt prezentāciju tulkojumu, lūgums pievienoties šeit: https://us02web.zoom.us/j/86824707930?pwd=VUxkZ3ZwVW5FUjduczZsUXI5a1pWUT09

Passcode: 757932

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Konferences lielais stāsts būs par apzinātu kooperāciju. Apzinātu – kā apzināti pieņemot lēmumu par iestāšanos kooperatīvā, tā apzinot visas kooperācijas piedāvātās iespējas un patieso vērtību saimnieka ilgtermiņa stabilitātei un apzināti sajūtot kooperatīvu kā savu uzņēmumu arī krīzes laikos.”

Indulis Jansons, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) valdes priekšsēdētājs: „Pašlaik vērojamie globālie procesi ilgtermiņā vispostošākie būs tieši mazajiem uzņēmumiem, tostarp – mazajām un vidējām lauku saimniecībām, kurām par šo seku ietekmes mazināšanu jāsāk domāt jau šodien. Kooperatīvs šīm saimniecībām var nodrošināt aizsardzības spilvenu un piedāvāt drošu platformu ilgtspējīgai saimniecības attīstībai.”

Kāda ir maģiskā formula,kas veido biedros ticību kooperatīvam, vienlaikus radot iesaisti un noturību ilgtermiņā? Par to runās un savā pieredzē dalīsies Agnese Cimdiņa, pētniece, biznesa antropoloģe, padziļināti pētījusi uzņēmējdarbību ilgtspējas kontekstos, Vladimirs Kuzmins, Adizes institūta Latvijā sertificēts partneris – par dažādības vadību, saimniecības, inovācijas un reģionālo attīstību, bet pakalpojumu kooperatīva vadītājs no Īrijas Peter Byrne dalīsies praktiskā pieredzē par ilgtspēju kooperatīva ikdienā.

Konferences otrā daļa veltīta kooperatīva patiesās vērtības apzināšanai, turklāt dažādās dimensijās – ekonomiskā, vides, sociālā. Par jaunajiem izaicinājumiem, kas sagaida pārtikas ražotājus, un kooperāciju kā drošu platformu,  uz kuras justies stabili un attīstīties pārmaiņu laikos, runās – Iveta Grudovska, Zemnieku saeimas Lauksaimniecības eksperte,  Liis Tuur (Igaunija), AS "E-piim Tootmine" attīstības vadītājs,  Dzintars Vaivods, LLKC,  Spolly projekts. 
 
Katra konferences daļa tiks noslēgta ar diskusiju, kurā praktiķi dalīsies savās pārdomās par dzirdēto. Diskusiju dalībnieki: Egīls Seņkāns, LPKS Piena ceļš dibinātājs un valdes loceklis un  AS "E-piim Tootmine" biedrs, Aiga Grasmane, MPKS "Mežsaimnieks" padomes locekle, Raitis Rodiņš, KS “Ekoloģisks.lv” valdes priekšsēdētājs, Indulis Jansons, LLKA valdes priekšsēdētājs, Zinta Jansone, KS VAKS komercdirektore, Andris Krogzems, KS “Bio Berries Latvia” mārketinga un pārdošanas vadītājs, Inguna Zukure, LPKS "Rūjienas oga" valdes priekšsēdētāja vietniece.
 
Piedāvājam iepriekš pieteikties dalībai konferencē, lai saņemtu saiti uz konferenci e-pastā: www.mitto.me/-registracija-konferencei-kooperacija-ilgtspejas-pamats/register
 
Plašāka informācija: VLT eksperte Agnese Radžele-Šulce, agnese.radzele@llkc.lv, tālr. 26383067.

Komentāri

Aicinām atbildēt uz jautājumiem menti.com, kods 8318 4472

Pievienot komentāru