Konference “Kādas prasmes vada veiksmīgu uzņēmēju laukos?”

GalerijaPrint

Lai noskaidrotu, ar kādiem izaicinājumiem un riskiem saskaras jaunie uzņēmēji laukos, kādas prasmes ir nepieciešamas šodien un jāattīsta nākotnē, kā arī izprastu, vai digitālos rīkus un mākslīgo intelektu varam izmantot savā labā, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Jauno zemnieku klubu (JZK) Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla (VKLPT) aktivitāšu ietvaros aicina uz konferenci “Kādas prasmes vada veiksmīgu uzņēmēju laukos?”

Konference norisināsies 8. novembrī no plkst. 11.30 tiešsaistē JZK un LLKC Facebook lapās

Konferences programma ŠEIT

Sandra Eimane, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Pašreizējā situācija ne vien Latvijā, bet arī pasaulē ir gana izaicinoša. Tādēļ šogad vēlamies iedrošināt jauniešus un jaunienācējus laukos nenobīties no savas biznesa ieceres īstenošanas. Iedvesma noteikti būs smeļama vidzemnieces Antras Ošas pieredzē, kura, atgriežoties dzimtajā pusē, drosmīgi uzsāka un īsteno divus pilnīgi atšķirīgus biznesa virzienus – fotografēšanu un cidoniju audzēšanu/pārstrādi.”

Tāds arī ir viens no konferences mērķiem – izcelt spēju un īpašību kopumu, ko nepieciešams attīstīt un pielietot, lai veiksmīgi vadītu visdažādāko uzņēmējdarbību laukos. Kooperatīvās sabiedrības “Latvijas Liellops” valdes priekšsēdētāja Alma Bērziņa skaidros, kā karjeras attīstībā izmantot personiskos un uzņēmuma ražošanas resursus.

Savukārt Latvijas Radio raidījuma “Stiprie stāsti” vadītājai Dainai Zalamanei, kura laukos notiekošo un pašus lauku ļaudis iepazinusi daudzu gadu garumā, ir savas pārdomas un redzējums par to, kas un kā palīdz vai – gluži pretēji, traucē jauniešiem pilnvērtīgi attīstīt savas idejas reģionos.

Kā vadīt komandu un pārvaldīt uzņēmuma riskus stāstīs kooperatīva LATRAPS dibinātājs, zirņu proteīna rūpnīcas projekta “ASNS Ingredient” vadītājs Edgars Ruža.

Starptautisku skatījumu par problēmām un izaicinājumiem, ar kuriem sastopas citu Eiropas valstu jaunie lauksaimnieki, sniegs Nīderlandes jaunais lauksaimnieks un Eiropas Jauno lauksaimnieku padomes (CEJA) prezidents Pīters Medendorfs (Peter Medendorph).

Konferenci atklās zemkopības ministrs Armands Krauze, LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un JZK valdes priekšsēdētāja Sandra Eimane.

Plašāka informācija:
Sandra Eimane

LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja
tālrunis: 26327041; sandra.eimane@llkc.lv

 

Foto galerija: 

Komentāri

Kā mākslīgā intelekta pielietošana zivsaimniecībā būtu pielietojama, apstākļos, kad Eiropas "zaļā" kursa zivju zvejas iespējas tiek samazinātas pēdējo 10 gadu laikā

Savus komentārus, jautājumus aicinām rakstīt te komentāru sadaļā
Ja vēlaties uzdot jautājumu konkrētam lektoram, tad to norādiet pie uzdotā jautājuma!
PATĪKAMU vērošanu 

Pievienot komentāru