Konkurss “Laukiem būt!” svin desmit gadu jubileju

GalerijaPrint

Arī turpmāk konkurss “Laukiem būt!” aicinās jauniešus sākt savu biznesu laukos, nepieciešamās zināšanas apgūstot  LLKC rīkotajās mācībās. Šādu solījumu nule nosvinētajā konkursa desmitajā jubilejā izteica LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis. Konkursa turpmāku pastāvēšanu apliecina arī jauna vizuālā identitāte.

Todien pagalms pie LLKC ēkas Ozolniekos bija pārtapis viegli vasarīgas dārza ballītes noskaņās. Starp ābelēm pulcējās iepriekšējo gadu konkursa uzvarētāji, dalībnieki un viņu mentori, kā arī sadarbības partneri, baudot gardus kokteiļus, kurus gatavoja pasākuma vadītājs Agris Starts, pasniedzējs un no darba brīvajā laikā – bārmenis: “Cilvēkiem savus mērķus ir krietni vieglāk sasniegt, ja blakus ir atbalstoši cilvēki un radoša vide, kurā valda empātija, cieņa un pozitīvas komunikācijas iemaņas.”

Tieši radošums un atbalsts ir tas, kas konkursa dalībniekiem šo desmit gadu laikā visvairāk palīdzējis noticēt savai idejai un to īstenot. “Bizness nav nekāda sviestmaize. Bizness ir gan augšupejas, gan sadegusi produkcija,” uzsver Luīze Elizabete Ladiga-Korobkova, kura “Laukiem būt!” piedalījusies jau vairākas reizes, katrā nākamajā tuvinoties uzvarai. Šogad esot plāns iekļūt finālā un – uzvarēt.

Arī Ilva Kavicka savu biznesa ceļu sāka tieši ar konkursa palīdzību, pārsteidzot visus ar nātru marmelādi un dažādiem augu pulveriem. Šos produktus piedāvāja ar zīmolu “Kalnup”. Konkursā izveidojās sadarbība ar zīmola “ABRA” saimnieci un sākās piesātināts piecu gadu sadarbības projekts: “Šis konkurss ir viena no lieliskākajām iespējām, ko ieteiktu izmantot lauku jauniešiem, sperot pirmos soļus uzņēmējdarbībā,” uzsver Ilva.

Šī gada laureāte, zīmola “Montes stāsti” autore Renāte Bērante atzīst: “Uzskatu, ka bez komandas labai biznesa idejai nav dzīvotspējas. Cilvēki, to pieredze un enerģija, vēlme līdzdarboties ir galvenais elements biznesa attīstībā.”

Tieši komanda – savas nozares eksperti – ir tie, kuru atbalsts jauniešu ideju īstenošanai ir ļoti būtisks. Šo desmit gadu laikā izveidojusies cieša un praktiska sadarbība kā ar Jauno zemnieku klubu (JZK) un Latvijas Lauku forumu (LLF), tā Latvijas Zemnieku federāciju (LZF) un finanšu institūciju ALTUM.

Jēkabs Krieviņš, ALTUM valdes loceklis: “Lauksaimniecībā, tāpat kā ikvienā citā nozarē, ir vieta jauniem risinājumiem vai jaunam skatījumam uz ierastajiem risinājumiem. Un labākais veids, kā to panākt, ir piesaistīt nozarei jauniešus.  Ar lielu gandarījumu gadu no gada iesaistāmies konkursā “Laukiem būt!”, kur ar savu biznesa ideju finansēšanas pieredzi palīdzam jauniešu enerģijai pāraugt reālos biznesos, kas palīdz plaukt Latvijas reģioniem.”

Agita Hauka, LZF prezidente: “Laukiem būt!” ir ļoti svarīga loma lauku saglabāšanā un attīstībā. Mēs priecājamies, ka varam būt daļa no šīs aktivitātes un mums ir dota iespēja līdzdarboties.”

Aiva Landsmane, JZK izpilddirektore: “Jebkurš jaunietis laukos, neatkarīgi no tā, vai darbojas kultūrā ir skolotājs, vai lauksaimnieks, nenoliedzami ir ieguvums visai sabiedrībai un mūsu nākotnei.”

Ikvienam, kurš bija ieradies uz konkursa svinībām, bija lieliska iespēja ne vien iepazīt bijušo konkursa dalībnieku produktus, bet arī tos iegādāties. Ilva Lejiņa iepazīstināja ar savu zīmolu “Apdrukā pats”, Edgars Brokāns piedāvāja savus dizaina interjera izstrādājumus, Laura Kalniņa no uzņēmuma “Sāls istabiņa” ikvienu cienāja ar sevis radītajiem skābekļa kokteiļiem, bet Gunita Oļipova priecēja ar dekoratīvām lampām, kurās iestrādāti īsti Latvijas dabas augi un ziedi. Savukārt šī gada konkursa laureāts “Škladi burgers” no Balvu puses visu pagalmu piesmaržināja ar gardu burgeru aromātu. Jāpiezīmē, ka arī jubilejas torti sagādāja bijusī konkursa dalībniece – Inga Eglīte, kuras zīmols “Ingas tortes” jau guvis plašu atzinību Zemgalē.

Svinības noslēdzās ar pārsteigumu – jaunu “Laukiem būt!” vizuālo identitāti, kuras galvenais moto nu ir “Mācies, piedalies, īsteno!” Aicinām jauniešus sekot informācijai par jauno mācību sezonu, kurai pieteikties varēs no 14. septembra visā Latvijā – 26 LLKC reģionālajos birojos. Pirmā klātienes tikšanās informatīvajā dienā paredzēta 15. oktobrī.

Zane Zirne, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Mēs turpināsim pēdējos divos gados aizsākto un mācībās saglabāsim arī attālināto sadaļu, ko jaunieši ļoti novērtēja. Tomēr būs arī klātienes nodarbības, jo ir tēmas, kuras vislabāk var izprast, praktiski darbojoties kopā ar konsultantu, piemēram, biznesa un finanšu plānu veidošana, kā arī idejas ģenerēšana un definēšana.”

Uzņēmējdarbības konkursā “Laukiem būt!” desmit gadu laikā īstenotas vairāk nekā 500 biznesa idejas un darbību uzsākuši 120 jaunie lauku uzņēmēji.

Ilze Rūtenberga-Bērziņa, LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Foto: Uģis Avots

Foto galerija: 

Pievienot komentāru