Krāslavas jaunieši apvienojas biedrībā un gūst pieredzi

Jau desmito gadu Krāslavas novada zemnieki un uzņēmēji ar novada domes atbalstu apmeklē starptautiskas izstādes un piedalās pieredzes apmaiņas braucienos. Šogad pirmo reizi tika apmeklēta starptautiskā izstāde,,Zaļā nedēļa” Vācijā.

Patīkami ir tas, ka lielākā daļa izstādes apmeklētāju no Krāslavas novada bija jaunieši. Dažiem no viņiem ir savas saimniecības, kurās tie sekmīgi strādā, citi ir startējuši projektā jaunajiem lauksaimniekiem un cer nodibināt savas saimniecības, lai varētu palikt un strādāt dzimtajā novadā.  Mani kā organizatori priecē tas, ka mājupceļā tika runāts par izstādē redzēto, kā arī par ES struktūrfondu ietekmi uz saimniecību attīstību.

Izstādes lielākā daļa bija atvēlēta dažādu valstu pārtikas produktu izstrādājumiem: zivju, cūkgaļas, liellopa un aitas gaļas produkcija un dzērieni, dārzeņu un augļu produkcija, varēja aplūkot amatnieku darinājumus.

Divdesmit sešās hallēs kā lielā bišu stropā bija iespēja apskatīt un izgaršot dažādu valstu produkciju,  varēja aplūkot  aitas, kazas, liellopus, zirgus un lolojumdzīvniekus (suņus, kaķus). Patīkami bija vērot jātnieku sacensības konkūrā un zirgu priekšnesumus. Varēja baudīt skaistos pavasara ziedus, Holandes tulpju ziedu ainavas skaistumu, kuri ar savu krāšņumu un ziedu burvību nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Izstāde bija iespaidīga, jo varēja redzēt ļoti plaša spektra ekspozīcijas. Kopējais vērtējums par izstādi ir pozitīvs.

Rezultātā tika gūtas daudzas jaunas idejas par attīstības iespējām Krāslavas novada lauksaimniekiem. Jaunieši un arī pieredzes bagātākie lauksaimnieki nodibināja jaunus biznesa kontaktus, kuri, cerams, īstenosies ar jaunu projektu realizāciju.

Krāslavas novads stiprs un attīstīts var būt tikai tad, ja būs stipras lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares. No pašiem jauniešiem ir nākusi iniciatīva izveidot biedrību ,,Jaunieši laukos”, lai, apvienojot idejas, varētu veiksmīgāk attīstīties.

Viktorija Lene,

lauku attīstības konsultante

 

Pievienot komentāru