„Latfood” kļuvis par jauno lauku uzņēmēju atbalstītāju

No kreisās: Daina Elksne, Liene Grigalovičina un Arta Berezovska

Latvijas lielākais čipsu un sāļo uzkodu ražotājs AS „Latfood” kļuvis par pirmo sadarbības partneri no biznesa vides Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotajā jauniešu uzņēmējdarbības konkursā „Laukiem būt!”.

Uzņēmums tādējādi finansiāli atbalsta idejas, kas sekmē lauku attīstību.

 Akciju sabiedrība „Latfood” kā sadarbības partneris piešķīra naudas balvas trim konkursantiem, kuru idejas lauksaimniecības attīstīšanā dažādos Latvijas reģionos novērtēja kā perspektīvākās. Kopējais uzņēmuma atbalsts konkursa dalībnieku ideju īstenošanai bija trīs tūkstoši eiro, kas tika sadalīti trim dalībniekiem.

„Atsaucāmies aicinājumam kļūt par LLKC sadarbības partneri šajā konkursā, jo uzskatām, ka korporatīvi atbildīgiem uzņēmumiem, sasniedzot noteiktu attīstības pakāpi, finanšu līdzekļi ir jāinvestē ne tikai sava biznesa, bet arī kopējā sabiedrības izaugsmē. Atbalsta sniegšana biznesa ideju attīstībai Latvijas laukos mūsu skatījumā ir labākais un arī efektīvākais veids, kā to izdarīt,” pārliecināts „Latfood” valdes priekšsēdētājs Valdis Blūms.

Novērtējot uzņēmuma devumu kartupeļu ražošanas nozares attīstīšanā, konkursa organizatori aicināja „Latfood” pārstāvjus kļūt par žūrijas locekļiem, lai izvērtētu jauno uzņēmēju ideju ilgtspēju un viņu ražoto produktu potenciālu Latvijas un ārvalstu tirgos.

Tāpat AS „Latfood” valdes priekšsēdētājs norāda, ka nākotnē iespējama arī sadarbība ar kādu no konkursa “Laukiem būt!” dalībniekiem atsevišķi, jo uzņēmums ir atvērts inovatīvām un mūsdienīgām idejām ražošanas attīstīšanā.

„Mēs kā Latvijas uzņēmums esam ieinteresēti atbalstīt vietējos lauksaimniekus, tādēļ kartupeļus čipsu un sāļo uzkodu ražošanai iepērkam tieši no vietējiem zemniekiem,” atgādina AS „Latfood” valdes priekšsēdētājs.

 Līga Greiškane, AS „Latfood” komunikācijas konsultante

„Latfood” stipendiātes par piedalīšanos konkursā

Konkursā tika noteikti labākie jauniešu projekti piecās kategorijās, bet papildus dalībniekiem bija iespēja iegūt AS „Latfood” speciālbalvu 3000 eiro apmērā. Uzņēmums, izvērtējot projektus, lēma, ka balva sadalāma trim jaunajām uzņēmējām.

Tā 1500 eiro tika piešķirti Dainai Elksnei ar ideju „Veselīgu produktu ražotnes izveide”, gatavojot veselīgus svaigēdāju našķus (pieteikta no LLKC Cēsu nodaļas; dzīvesvieta: Jaunpiebalgas novads, Zosēnu pagasts). Pa 750 eiro ieguva Arta Berezovska ar ideju „Dabas notikumu dārzs” – tējas dārza veidošana, tūrisms (LLKC Tukuma nodaļa; Jaunpils novads, Jaunpils) un Liene Grigalovičina ar ideju „Aveņu audzēšana „Bio avenīte”” (LLKC Jēkabpils nodaļa; Viesītes novads, Rites pagasts).

Daina Elksne: „Iegūtās naudas balvas man deva iespēju iegādāties iepakojumu un etiķetes, kas produktu izskatu padara klientiem pievilcīgāku, par to es esmu ļoti priecīga! Tāpat varēju iegādāties papildu tehniku, kas atvieglo ražošanas procesu un dod iespējas palielināt apjomu. Neatsverams ieguvums ir tas, ka arī citi saskata šī biznesa potenciālu, kas dod papildu enerģiju, lai darbotos tālāk. Šobrīd manas primārās rūpes ir par meitiņu, bet ar tuvinieku atbalstu bizness arī tiek virzīts uz priekšu! Liels paldies par šo iespēju, un novēlu, lai vēl daudziem jauniešiem šis konkurss kalpo kā atspēriena punkts!”

 Arta Berezovska:  „Konkurss bija lieliska pieredze, kuras viens no galvenajiem ieguvumiem ir savas idejas noformulēšana un konkrētu mērķu izvirzīšana, ko apkopoju savā biznesa plānā. Mazsvarīgs nav arī finansiālais atbalsts, kas ir pamata atspēriens jebkuram jaunajam uzņēmējam. Par iegūto finansējumu jau esmu iegādājusies kokmateriālus tējas žāvētāja un tējas namiņa būvniecībai. Daļa finansējuma tika ieguldīta jaunstādu pasūtījuma apmaksai, kas, protams, ir projekta pamatu pamats. Finansējums tiek pataupīts arī pavasarim, kad lielie dārza un saimniecības ēkas renovācijas darbi tikai sāksies. Tehniskais nodrošinājums, dārza tekstīlijas un pats noformējums, kas man nav mazsvarīgi, prasa salīdzinoši lielus līdzekļus. Šobrīd strādāju pie dizaina stila izstrādes un mājaslapas risinājumiem, kas neprasa daudz finansējuma, jo pati pēc profesijas esmu datordizainere. Protams, ar iegūto finansējumu nav iespējams realizēt visu ideju, taču tiek meklēti papildu finansējuma piesaistes veidi un tiek ieguldīts vairāk pašu darba, lai gūtu lielāku rezultātu ar esošiem līdzekļiem.”  

 Liene Grigalovičina: „Esmu ļoti priecīga un pagodināta, ka mani izvēlējās par vienu no „Latfood” balvas saņēmējām, un man tas deva vēl lielāku motivāciju darīt to, ko es jau daru, un patīkami, ka apkārtējie manu darbu novērtē un atbalsta. Naudiņa, ko  ieguvu balvā, būs kā atspēriens turpmākajam, jo varēšu iegādāties darbarīkus, kuri nepieciešami ražošanas attīstībai. Pagaidām naudu vēl neesmu tērējusi, bet tuvāk pavasarim tā tiks likta lietā, jo plānā bija iegādāties traktorīti starprindu pļaušanai, bet tā kā tam naudiņas vēl pietrūkst, un kredītus pagaidām nav plānots ņemt, centīšos strādāt un iet uz savu mērķi pakāpeniski. Paldies konkursam „Laukiem būt!” un AS „Latfood”!”

 Jau pavasarī Valsts lauku tīkla pasākuma „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros atkal reģionos sāksies informatīvās dienas, lai piedalītos mācībās un  2015. gada konkursā „Laukiem būt!” Informācija būs pieejama VLT mājaslapā.

 Dace Millere, LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: AS „Latfood”

Pievienot komentāru