“Laukiem būt!” mācību noslēgumā Balvu jaunieši prezentē perspektīvas idejas

“Laukiem būt!” mācības 2021. gadā veiksmīgi noslēgušās. Balvu birojs šogad apvienojās ar blakus birojiem – Alūksnes un Gulbenes, lai kopīgi organizētu ikgadējās jauniešu mācības par uzņēmējdarbību. Kopumā no Balvu novada interesi par pasākumu izrādīja astoņi jaunieši, bet līdz noslēguma – ideju prezentēšanas dienai – nonāca pieci dalībnieki. Intensīvā mācību grafikā, sākot ar 26. oktobri, notika sešas nodarbības, lai sniegtu jauniešiem pamatzināšanas savas biznesa idejas attīstīšanā un realizēšanā. Lekcijas pasniedza profesionāli un pieredzes bagāti cilvēki, katrs savas jomas profesionālis. Mācību laikā katra dalībnieka uzdevums bija izstrādāt vienkāršotā formā savu biznesa/projekta idejas aprakstu, kas ietvēra arī finanšu aprēķinus, lai varētu pārliecināties par plāna dzīvotspēju, saprastu visus izdevumus un noteiktu atbilstošu cenu savam produktam.

Ideju prezentēšana notika 1. decembī, kad jaunie topošie un arī daži esošie uzņēmēji stāstīja un rādīja savas idejas atspoguļojumu. Idejas bija saistītas ar ēdināšanas un izklaides pakalpojumu nodrošināšanu, grafiskā dizaina pakalpojumiem, bioloģiskās cietes kartupeļu sēklas audzēšanu, kā arī ideja par interesantu apskates saimniecību, kurā dārzs veidots no dažādu ogulāju sugām ar papildus izklaides aktivitātēm ģimenēm ar bērniem.

Patlaban ir neliels laika sprīdis, lai vēl apdomātu, papildinātu un noslīpētu savus biznesa plānus un tuvākajā laikā varētu iesniegt pieteikumu konkursā “Laukiem būt!”. Konkurss pavērs iespēju tikt uzklausītiem un uzzināt dažādu jomu profesionālas žūrijas viedokli, kā arī finanšu institūcijas ALTUM pārstāvjiem. Tādējādi  dalībnieki varēs saņemt arī konstruktīvus ieteikumus viņu uzņēmējdarbības attīstībā. Neatsverama ir arī citu kolēģu, konkurentu vai arī sadarbības partneru iepazīšana konkursā, kā arī iedvesmas gūšana no visa šī jaunrades apvītā pasākuma. Un ne mazāk svarīgi – labākās idejas tiks apbalvotas ar naudas un citām balvām.

Ļoti liels prieks, ka jauniešiem ir idejas, vēlme un gatavība tās realizēt dzīvē. Novēlu visiem veiksmi un izdošanos! Aicinu droši griezties pēc atbalsta pie mums, LLKC konsultantiem, jo pirmajos soļos un pirmajos attīstības gados ir labi, ka ir kāds, kuram no malas var pajautāt padomu, kā arī palīdzēt atrast piemērotākos veidus finansējuma piesaistīšanai. Vienmēr laipni gaidīti arī mūsu organizētās mācībās un semināros, izmantojiet šo iespēju piedalīties, jo zināšanas – tā ir vērtība, kas var noderēt jūsu idejas attīstīšanā un pilnveidošanā.

Arita Boka,
LLKC Balvu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru