LLKC Preiļu konsultāciju birojā aktīvi aizvadīts “Laukiem būt!” jubilejas gads

GalerijaPrint

LLKC Preiļu konsultāciju birojā aizvadīts “Laukiem būt!” konkursa 10. jubilejas gads. Mācībās piedalījās 14 jaunieši, no kuriem 3 tālāk startēja arī konkursā Laukiem būt. Visi 3 mūsu dalībnieki tika tālāk uz pusfinālu. Viena  dalībniece veiksmīgi startēja arī finālā, par ko ļoti priecājamies!

Ik gadu šis pasākums kopā pulcē radošus, aktīvus un darīt gribošus jauniešus no lauku teritorijām. Pasākuma ietvaros jauniešiem ir lieliska iespēja piedalīties mācībās, gūt vērtīgu informāciju par idejām un to realizēšanu dzīvē līdz reāla uzņēmuma dibināšanai.

Pusfināliste Līga Stafecka ir aktīva jauniete, kura dzīvo Sīļukalnā. Līga patlaban aizraujas ar konditoreju un šokolādi. Viņas hobijs ir kūku un citu našķu cepšana un gatavošana. Līga  pusfinalā startēja ar ideju par šokolādes instrumentu  komplektiem – no šokolādes izgatavoti instrumenti, kas ir ļoti reāli un ir apēdami. Šāds komplektiņš varētu būt lieliska dāvana dažādos svētkos, piemēram, Ziemassvētki, tēvu diena, Jāņi u. c., kad cilvēki visvairāk meklē dāvanas. Tā varētu būt arī jauka dāvana vārda un dzimšanas dienā, vai vienkārši dodoties ciemos.

Līga startēja konkursā un savu ideju prezentēja pusfinālā. Jauniete ir ļoti neatlaidīga un pilnveido savas prasmes un zināšans, apgūstot dažādus kursus. Vēlam Līgai neatlaidību arī turpmāk! Lai piepildās ieceres un izvirzītie mērķi kļūst par realitāti!

Otrais Preiļu konsultāciju biroja pusfinālists ir Valters Grigals. Viņš ir viens no jaunākajiem mācību dalībniekiem. Valters  mācās 4. kursā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienībā par pavāru. Valters ir ļoti aktīvs un piedalās dažādos pasākumos un konkursos, kur pilnveido savas profesionālās kompetences un gūst jaunu pieredzi un skatījumu.

Valtera biznesa ideja konkursam bija konditorejas izstrādājumu un augu, augļu, ogu pulveru ražošana. Valtera mērķis ir maksimāli izmantot bioloģiskajā saimniecībā izaudzēto augļu, ogu, augu produktu izejvielas konditorejas izstrādājumos; uzsākt pulveru ražošanu un realizāciju kā veselīgu pārtikas piedevu, garšas pastiprinātāju; konditorejas izstrādājumu gatavošanā izmantot bio saimniecībā saražotās izejvielas, šos pulverus, radot jaunas garšas; paplašināt produkcijas klāstu un piedāvājumu bio veikaliem un vegāniem, jo šāds pieprasījums mūsdienās ir gana augsts.

Valters ir ļoti aktīvs un čakls jaunietis, kurš piedalījās mācībās un tika izvirzīts tālāk uz pusfinālu, par ko esam ļoti priecīgi un lepojamies. Liels paldies Valteram par uzdrīkstēšanos un prieks, ka mums apkārt ir gados jauni, ļoti mērķtiecīgi un motivēti jaunieši. Vēlam Valteram arī turpmāk uzdrīkstēties un sasniegt jaunas virsotnes.

Noslēgumā pastāstīsim par Preiļu konsultāciju biroja finālisti – Katrīnu Reču no Aglonas. Katrīna ir māmiņa, tāpēc ļoti novērtē iespēju mācībās piedalīties attālināti, tā ir šī brīža priekšrocība, kas jāizmanto.

Katrīnas biznesa ideja ir erudīcijas pārgājiena maršruta izveide Aglonā. Katrīna plāno izveidot pārgājiena taku Aglonas neatklātajā daļā ar erudīcijas uzdevumiem, fiziskām aktivitātēm un iespēju iepazīt Latgales mājražotāju darinājumus.

Katrīna par mācībām saka: “Tā ir patiesi noderīga informācija, kuru tiek dota iespēja iegūt, neko nemaksājot. Esmu studējusi biznesa nozarē, taču arī man šīs lekcijas bija ārkārtīgi noderīgas un vērtīgas. Mācības bija pārdomātas, loģiski strukturētas. Lieliski un atsaucīgi lektori. Tehniski ideāli noorganizēts, ļoti noderīgi arī šķiet tas, ka lekcijas ir iespēja noklausīties arī vēlāk, īpaši noderīgi tas bija biznesa idejas un finanšu plāna aizpildīšanas laikā.”

Katrīna ir ļoti apzinīga, spējīga jauniete, kura spēj argumentēti pamatot savu ideju un to prezentēt citiem. Katrīna savu biznesa ideju veiksmīgi aizstāvēja pusfinalā un tika izvirzīta  tālāk uz finālu, kur savā kategorijā ieguva godalgoto 4. vietu. Par Katrīnas sasniegumiem esam ļoti priecīgi un novēlam arī turmāk tik pat dedzīgi stāvēt par savu ideju, lai to ievestu dzīvē.

Jaunieši, lai viss izdodas! Tu vari vairāk! #Laukiembūt

 Iveta Sondore,

LLKC Preiļu biroja uzņēmējdarbības konsultante

 Foto: No jauniešu privātajiem arhīviem

Foto galerija: 

Pievienot komentāru