LLKC rīkotā Uzbekijas un Latvijas uzņēmēju kontaktbirža plaši apmeklēta

GalerijaPrint

LLKC rīkoto Latvijas un Uzbekijas uzņēmēju kontaktbiržu, kas šodien notika Zemkopības ministrijā, apmeklēja vairāk nekā 40 dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu.

Šis ir labs sākums plašākai sadarbībai ar Uzbekiju, ņemot vērā Krievijas noteikto embargo lauksaimniecības produkcijai.

„Tik lielu interesi par iespējamo sadarbību ar mūsu valsti nebijām gaidījuši,” tā pēc Latvijas-Uzbekijas uzņēmēju kontaktbiržas atzina Uzbekijas Agrārās informācijas un inovāciju centra direktors un uzbeku delegācijas vadītājs Mirzokids Juldaševs (Mirzokhid Yuldoshev).

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: „Atsaucība un interese no Latvijas uzņēmējiem tiešām ir pārsteidzoši liela. Šī ir pirmā reize, kad šādi kopā sanāk abu valstu uzņēmēji. Esmu pārliecināts, ka sākums sadarbībai izdevies labs un nākotnē varam sagaidīt arī reālus darījumus.”

Uzbeki uz Latviju gatavi piegādāt augļus un kokvilnu, bet Latvijas uzņēmēju piedāvājums ir ievērojami plašāks: organiskās mēslošanas līdzekļi, zivju, gaļas un piena pārstrādes produkcija, maize, tējas, pupiņas, rieksti, dārzeņi, kā arī dzīvie lopi, kravas pārvadājumi un loģistika.

M.Juldaševs: „Ir pāragri runāt par konkrētu sadarbība eksporta jomā, tomēr esmu pārliecināts, ka veiksmīga kopdarbība nākotnē mūsu valstu uzņēmējiem ir iespējama.”

Kontaktbiržas ietvaros Latvijas uzņēmēji saņēma arī ielūgumu 29.-30.oktobrī piedalīties Centrālāzijas uzņēmējdarbības forumā Alma-Atā, kas var pavērt durvis uz teju 60 miljonu iedzīvotāju lielu reģionu.

Atgādināsim, ka LLKC sadarbības līgumu ar Uzbekijas lauksaimniekiem noslēdza aizvadītā gada maijā. Kopš tā laika LLKC veicis jau 300 uzbeku lauksaimniecības uzņēmēju apmācību kooperācijas, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu jomā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru

Partneri

Iepriekšējais

Kļūda | Lauku tīkls

Kļūda

Statusa ziņojums

  • shoutbox_cron: Launched in thread 1
  • queue_smtp_failure_queue: Launched in thread 1
  • queue_views_bulk_operations: Launched in thread 1
  • simplenews_cron: Launched in thread 1
  • queue_smtp_send_queue: Launched in thread 1
Tīmekļa vietnē notika negaidīta kļūda. Lūdzu, mēģiniet vēlreiz vēlāk.