No noliktavas ēkas līdz atpūtas un izklaides parkam “Škladi”

GalerijaPrint

Inta un Dzintars Rozīši ir rīdzinieki, bet paralēli Balvu novada Kubulu pagastā attīsta jaunus pakalpojumus atpūtas, izklaides un ēdināšanas sfērā. Viņu izveidotais uzņēmums SIA “DO 4 FUN” savu darbību uzsāka 2021. gadā. Sākumā tika piedāvāts pakalpojums aktīvās atpūtas jomā – lāzertaga spēles, – taču ideju ir daudz un soli pa solītim tiek ieviestas dzīvē arī citas.

Pagājušā gada nogalē Inta piedalījās LLKC organizētajās mācībās jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt!” un, startējot konkursā, ieguva trešo vietu ar ideju par izbraukuma burgernīcas/busiņa “Škladi burgers” izveidi. Intas iecere bija radīt kafejnīcu jau esošajā izklaides un atpūtas parkā Kubulos un nodrošināt pilnvērtīgu izbraukuma ēdināšanas pakalpojumu ar ēdienu treileri (food truck). Iegūstot naudas balvu, tā tika ieguldīta iekārtās, lai varētu uzsākt burgeru un citu ēdienu gatavošanu treilerī. Aktīvi darbojoties, šā gada 4. jūnijā ar ēdienu meistarklasi, radošām darbnīcām, lāzertaga spēlēm visas dienas garumā un bērnu atrakcijām notika “Škladi burgers” atklāšanas svētki.

Kas ir uzņēmuma komanda un tās galvenā radošo ideju autore Inta? Viņa īsumā sevi raksturo kā komunikāciju cilvēku, kā arī ideju ģeneratoru, kas meklē jaunas iespējas un to realizācijas veidus. Iepriekšējais darbs un pieredze saistīta ar komunikāciju, Intai bija iespēja vadīt un attīstīt veikalu Rīgā ar specifisku nišu, kas saistīta ar garšvielām, kādu laiku strādājusi arī bankā. Iegūta izglītība sabiedriskajās attiecībās un reklāmā. Viņas stiprās puses komandā ir pārliecināšanas spējas, iedrošināšana par to, ka viss būs labi, un kopējās vīzijas redzējums. Inta atzīst, ka rutīna un ofisa darbs nav domāti viņai, jo vajadzīgi izaicinājumi, radīšana un lielāka dinamika.  Inta: “Lai es teiktu, ka es esmu baigais uzņēmējs ar lielo burtu – nē, man vajag blakus kādu, kas piezemē un apstādina kādā mirklī, jo idejas man var ienākt prātā pa nakti un no rīta es tās jau realizēju. Uzņēmuma komandā vēl ir mans vīrs Dzintars, kurš galvenokārt atbild par finansēm un grāmatvedību, kā arī vēl divi darbinieki, kuru pārziņā ir tehniskie darbi un izbraukuma ēdināšanas nodrošināšana. Komandas misija ir darīt cilvēkus priecīgākus, atvērtākus un atraktīvākus, piedāvājot lietderīgi un jautri pavadīt brīvo laiku.

– Kā radās šī ideja? Pastāsti, lūdzu, par uzņēmuma atrašanās vietu un nosaukumu.

Inta Rozīte: – Uzņēmuma atrašanās vieta Kubulos iesaukta par Škladi, tas ir neoficiāls nosaukums, kas radās no tā, ka vēsturiski ēkas tika celtas ar mērķi uzglabāt produktus, turpat blakus atradās dzelzceļš ar lieliem vagoniem, kuri piestāja, izkrāva preci un izvadāja pa veikaliem. Krieviski noliktavas ir skladi (склады), bet latgaliski to pārvērta par “škladi”, tādējādi radās vietējo iedzīvotāju iedotais vietas nosaukums. Mēs galvu nelauzījām un to atstājām. Teritorija tika iegādāta pirms 10 gadiem un bija sliktā, aizlaistā stāvoklī. Pirmā doma bija izmantot to kā industriālo teritoriju. Sākām ar sulu spiešanas iekārtām, jo mums mantojumā palika liels ābeļdārzs, bet paši nespējām visus ābolus izlietot. Spiedām sulas savām vajadzībām, bet šobrīd izaugām tik lieli, ka ir aprīkota viena liela telpa ar sulu iekārtām, izspiestās sulas tirgojam visā Latvijā, un Kubulos piedāvājam klientiem sulas spiešanas pakalpojumu. Kad es pieslēdzos pirms diviem gadiem, redzēju, ka var arī savādāk izmantot šo vietu. Teritorija ir liela – ap 4 ha, plašas telpas. Esam ielikuši jaunus logus, saveduši kārtībā komunikācijas. Aktīvi joprojām strādājam pie teritorijas sakārtošanas. Pirmajā stāvā plānojam izveidot uz vietas aprīkotu virtuvi, kas nodrošinātu ēdināšanu. Otrajā stāvā ir paliela zāle, kuru vēlos restaurēt un izīrēt pasākumiem. Nākotnes iecere ir piedāvāt telpu nomu, kurā varētu sapulcināt ap 100 personu. Ceram izveidot arī naktsmītnes, kurās viesiem palikt. 

– Kādi ir jūsu piedāvātie pakalpojumi un tuvākie nākotnes plāni?

– Patlaban realizēta ir maza daļiņa no tā, ko vēlamies paveikt. Pagājušajā gadā sākām ar lāzertaga spēlēm, kas ietver divas spēļu arēnas un var uzņemt līdz 22 dalībniekiem. Sapratām, ka ēdināšana viennozīmīgi ir nākamais projekts, bet ne tradicionāla ēdināšana uz vietas, bet tieši izbraukuma. Es pētīju tirgu, un Balvu novadā nav šādu izbraukuma busiņu. Nevarētu teikt, ka burgerbusiņš mums ir pamatu pamats, bet šobrīd tas ir aktuālākais un jaunākais piedāvājums. No ēdieniem gatavojam liellopu gaļas un veģetāros burgerus, frī kartupeļus, beļģu vafeles, saldējuma kokteiļus, kafiju un ābolu sulu.

Ikdienā (darbdienās) busiņu var sastapt Balvu pilsētas centrā, Bērzpils ielā 1 b, taču brīvdienās tas var apkalpot klientus pasākumos visā Latgalē. Viens no tuvākajiem pasākumiem būs 7. augustā Rēzeknē “Novada Garšas” pasākumā, kurā būs ne tikai ēdināšana un tirgošanās, bet arī meistarklases un citas aktivitātes. Radošo ideju autore Inta atzīst, ka turpmāk arī Kubulos plānoti dažādi tematiskie un dzīvās mūzikas vakari, kuros baudīt ēdienus, dzērienus, kā arī jauku atmosfēru.

Pateicoties Balvu novada pašvaldības grantu konkursā gūtajam finansējumam, tagad tiek realizēts vēl kāds tūrisma projekts. Ir iegādāti velosipēdi, kas nodrošinās to nomas pakalpojumu Kubulos. Ideja saistīta ar Greenways projektu, kura mērķis ir pamesto dzelzceļu piemērošana tūrismam. Tieši blakus uzņēmuma teritorijai atrodas vecais dzelzceļš, un es saskatīju to kā papildu iespēju pie sevis iegūt citu klientūru. Iespējas tiek meklētas un izmantotas. Visi mūsu pakalpojumi papildina cits citu.

Mūsu mērķis ir Kubulu Škladi vietu padarīt pēc iespējas pilnvērtīgāku klientam, lai nav jāmeklē, kur paēst, kā izklaidēt bērnus un sevi, tāpēc sevi esam šādi nodēvējuši – par izklaides un atpūtas parku. Pie lāzertaga mēs noteikti neapstāsimies, ir padomā vēl citi projektiņi, kas saistīti ar sporta aktivitātēm un izklaidēšanu. Mūsu plāns līdz 2030. gadam ir katru gadu papildināt esošo piedāvājumu, lai radītu pievilcīgu un jēgpilnu tūrisma objektu Latgalē. Vēlamies popularizēt Balvu novadu, radīt konkurētspējīgu piedāvājumu attiecībā pret citiem novadiem un sadarboties ar vietējiem uzņēmējiem.

– Kādi izaicinājumi ir radušies uzņēmējdarbības attīstīšanā?

– Izaicinājumi ir katru dienu, bet es pie tiem jau esmu pieradusi, tā kā man nekas īpašs nenāk prātā. Mans lielākais izaicinājums kā rīdziniecei bija pārvākties vienā dienā uz Balviem. Kad sākām strādāt Balvos, es tajā mirklī vēl neapzinājos, ka tā būs katru dienu. Darbdienās aizbrauc vīrs un bērni, un fiziski palieku viena vīra dzimtas mājās Vīksnā – svešā vidē, kur vēl nav māju un piederības sajūtas. Tas man ir lielākais pārbaudījums. 

– Kāds ir tavs novēlējums, padoms vai ieteikums jaunajiem uzņēmējiem?

– Kā man mācīja – ir jābūt mērķim, ir jāsaprot, uz kurieni tu ej. Sarežģījumu gadījumā atcerēties par to, kāds ir mērķis – ko tu gribi ar to radīt, kas ir tas, uz ko biji gatavs iet. Kā arī jābūt ir ticībai un tā jāsaglabā līdz pašam galam. Ja ir viens izaicinājums, tu nedrīksti apstāties, tu risini un ej tālāk. Ja apstājies pie pirmā šķēršļa, tas nozīmē, ka tu netici līdz galam. 

– Kas palīdz saglabāt motivāciju un turpināt iesākto?

– Ticība, ka man izdosies. Šobrīd nedomāju tik daudz par finansēm un peļņu, bet tas vairāk ir kā dzīvesveids. Arī sevis pārbaudīšana, vai tu to vari. Es to izdarīju, es to spēju. Ejam tālāk. Veids, kā es sevi pilnveidoju ar jaunu izaicinājumu palīdzību. Svarīga mana vīzija par uzņēmējdarbības vietas attīstību, es jau redzu to, kā viss būs un notiks. Brīnišķīga vietas atmosfēra, kuru baudīs cilvēki no skrejošās ikdienas. Tā būs vieta, kur cilvēks būs atpūties un spēs atkal radīt no jauna.

– Par dalību pasākumā “Laukiem būt!”

– Pirms paša konkursa vairākas nedēļas attālināti mācījāmies, tā bija laba pieredze, kaut kas bija zināms, kaut kas interesants nāca klāt. Katra jauna pieredze ir vērtīga, kā arī iespēja iegūt jaunus kontaktus. Arī patlaban pati visu laiku apgūstu jaunas prasmes. Atbalstu mācīšanos, jaunas pieredzes apgūšanu un redzesloka paplašināšanu.

Vairāk par “Škladi burgers” un pārējiem pakalpojumiem var uzzināt: https://www.skladigo.lv/ un https://www.facebook.com/skladigo

Arita Boka

LLKC Balvu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: no ģimenes arhīva

Foto galerija: 

Pievienot komentāru