Noslēdzies konkursa “Šodien laukos 2022” otrais posms!

Jūlijā norisinājās posms pašiem mazākajiem konkursa “Šodien laukos” dalībniekiem – bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem. Paziņojam konkursa veiksminiekus – godalgoto vietu ieguvējus.

Arī šajā konkursa posmā, līdzīgi kā konkursa 1. posmā, piedalīties tika aicināti kā individuālie dalībnieki, tā komandas. Kopumā konkursa otrajam posmam tika saņemti 49 pieteikumi (33 individuālie un 16 komandu pieteikumi). Kopējais konkursa otrā posma dalībnieku skaits šogad sasniedza 208 skolēnus un 17 skolotājus, kas ir vairāk, kā iepriekšējā gadā, kad konkurss šim vecumposmam tika organizēts pirmo reizi. Konkursa posma ietvaros aicinājām bērnus kļūt par “Šodien laukos” korespondentiem, izvēloties  sev tuvāko tēmu (lauksaimniecība, mežsaimniecība, zivsaimniecība), par kuru veidot video reportāžu. Visvairāk video tika iesūtīti un bērni bija pētījuši dažādas vietas, lietas un procesus saistībā ar lauksaimniecības tēmu. Lielākoties darbi tika saņemti saistībā ar graudkopību, kur bērni bija pētījuši gan to, kas notiek uz lauka, gan to, kā no grauda var tikt līdz maizītei vai citiem gardumiem. Vēl šogad bērni ļoti aktīvi pētīja dārzeņkopību. Saistībā ar lopkopību tika pētīts dažādu veidu lopbarības sagatavošanas process, aitkopība un cūkkopība. Tika saņemts arī video, kurā pētīts un veidots komposts. Nākamie čaklākie bija mežsaimniecības izzinātāji – par šo tēmu tika saņemti seši video, kuros bērni pētījuši koku sēšanu, stādīšanu, meža iemītniekus un meža veletes, kā arī video, kurā konkursa dalībnieks mērījis tuvējās apkārtnes dižkokus. Savukārt zivsaimniecības tēmu šogad bija izvēlējušies četri dalībnieki, iesūtot video par makšķerēšanu, dīķu un to iemītnieku pētīšanu.

Iesūtītie video tika vērtēti, piešķirot punktus. Pēc žūrijas vērtējumu saņemšanas un punktu sasummēšanas tika noskaidroti uzvarētāji, kuri tika atklāti 16. augustā mūsu sociālo tīklu Facebook un Instagram lapās. Konkursa dalībnieki cīnījās par veicināšanas balvām, kuru kopējais fonds – 500 eiro.

Visbeidzot – veiksminieki. Grupu/kolektīvu kategorijā  1. vietu izīnīja Variņu pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādes komanda “Taurenīši” ar skolotāju Lailu Stīpnieci (Smiltenes novads, Variņu pagasts), 2. vietu ieguva Skultes pirmsskolas izglītības iestādes “Aģupīte” komanda “Aģupītes vasarnieki” ar skolotāju Maiju Siliņu (Limbažu novads, Skultes pagasts), un 3. vietā ierindojās pirmsskolas izglītības iestādes “Spārīte” komanda “Kamenītes” ar skolotāju Lauru Zaļo (Dienvidkurzemes novads, Nīcas pagasts).

Individuālajā grupā 1. vietu ieguva Teodors Ābols (Rīga), 2. vietu – Oskars Mačs (Balvu novads) un 3. vietu – Matīss Nordens (Dobeles novads).  Apsveicam!

Par to, kā mums veicās visā konkursa norises laikā, turpināsim dalīties “Šodien laukos” oficiālajā Facebook lapā. Tagad mazliet atelpas, un tad jau gatavosimies šā gada konkursa noslēdzošajam posmam novembrī, bet par to informācija vēl sekos!  Uz tikšanos konkursa 3. posmā!

Aktuālākajai informācijai un konkursa norisei seko Facebook: https://www.facebook.com/sodienlaukos

Plašāka informācija: Zane Zirne, zane.zirne@llkc.lv

Pievienot komentāru