Radīt mazas lietas ar lielu nozīmi

Zane Kalniņa, SIA “Devude” izveidotāja
GalerijaPrint

Priekuļu novada Mārsnēnu pagastā top skaisti koka dekori kāzām un sagataves rokdarbniekiem – visiem radošajiem cilvēkiem. Radīt mazas lietas ar lielu nozīmi – tāda ir uzņēmuma SIA “Devude” misija. Uzņēmumu vada Zane Kalniņa, kura piepildījusi sapni par savu uzņēmumu, un ir apņēmības un drosmes pilna īstenot jaunas idejas.

Viss sākās ar dekupāžu

Pirms dažiem gadiem Zane piedalījās LLKC rīkotajās mācībās jauniešiem “Tu vari vairāk”. Tad viņas biznesa ideja bija “Dekupāžas darbnīcas” attīstīšana, kurā tiktu veidotas personalizētas lādītes lielām un mazām dāmām, saldumu un dažādi citi trauki dekupāžas tehnikā. Reģionālajā konkursa “Laukiem būt!” atlases kārtā Zane ieguva pirmo vietu Vidzemes reģionā, kas deva gan nelielu finansiālu atbalstu, gan sniedza gandarījumu un ticību saviem spēkiem un tālākai attīstībai.

Vēlme radīt pievienoto vērtību

Zane stāsta, ka pieprasījums pēc dekupāžas produktiem bijis tik liels, ka viņa strādājusi dienu un nakti, lai spētu izgatavot pasūtījumus. Nodarbojoties ar dekupāžu, attīstoties, sajūtot vēlmi savus darbus veidot ar vēl lielāku pievienoto vērtību, Zane saprata, ka viņai nav plašas izvēles mazo koka detaļu sortimentā – koka cipariņu, burtiņu u. c. dažādu priekšmetu noformēšanai. Mūsu veikalos trūkst piedāvājuma mazākām vai lielākām finiera, MDF (kokšķiedru plātne) detaļu sagatavēm bez apdedzinātām malām. Patiesībā šādu detaļu vispār nav. Latvijas tirgū ir daudz skaistu izdedzinātu formu, bet tās ne vienmēr ir piemērotas tālākai apstrādei, jo apdedzinātās malas ļoti apgrūtina krāsošanas procesu. Tāpēc radusies ideja trūkstošos materiālus ražot pašai. Zane 2016. gadā par saviem līdzekļiem iegādājusies Latvijā ražotu CNC (Computer Numeric Control) frēzi.

Produktu atšķirība

Ļoti būtiska atšķirība ir produktu pievilcīgais izskats ar akcentu uz gravējumu. CNC frēzēšanas iekārta gravē, nevis iededzina, kā to dara lāzers. Šim gravējumam nav krāsas, lai to piešķirtu, gravējums tiek ietonēts ar beici. Tas sniedz iespēju iegūt ne tikai klasiski brūno, bet jebkādu toni, un to var pieskaņot kopējam noformējumam. Ražojot frēzētās detaļas, nozīmīgākā atšķirība ir neapdedzinātās malas. Produktu (īpaši no saplākšņa) malas ir gaišas un patīkamas, tās ir viegli krāsot un apstrādāt.

Kāzu dekoru izgatavošana un noma

Kāzu pakalpojumu piedāvājums mūsdienās ir ļoti plašs, strauji mainās un attīstās. Pētot un analizējot kāzu fotogrāfijas gan latviešu, gan ārzemju portālos, vērojot mūsdienu “kāzu modi”, Zane secinājusi, ka šobrīd ļoti aktuāli ir dažādi koka kāzu dekori, ko izmanto fotosesijās, laulību vietas, telpu un galda noformējumā (koka taureņi, dažādas sirdis, iniciāļi u. c.). Šo dekoru iegādes un izgatavošanas iespējas Latvijas tirgū ir salīdzinoši ierobežotas. Zane sākusi darboties šajā jomā, un tas nesis labus rezultātus.

Zane ieplānojusi arī kāzu dekoru nomu, jo bieži cilvēkus no dekoru iegādes attur to cena un apziņa, ka tie tiks lietoti tikai vienu dienu. Tāpēc dekoru noma būs lieliska alternatīva dekoru iegādei.

Uzņēmējdarbība laukos nav problēma

Bieži nākas dzirdēt, ka liela problēma laukos ir produkta nogādāšana pie klienta jeb loģistika. Bet Zane apgalvo, ka tā nu gan mūsdienās neesot nekāda problēma. Kurjers paņem paciņu no mājas pagalma un nogādā klientam. Arī efektīva komunikācija ar potenciālajiem un esošajiem klientiem var notikt, nedzīvojot pilsētā, nepieciešams tikai dators, internets un telefons. Un, protams, vēlēšanās darīt, nevis tikai domāt, ka viss ir slikti.

Reklāma, mārketings un sadarbība

Zane atzīst, ka bez trīsvienības – reklāma, mārketings un sadarbības partneri – veiksmīgu biznesu nemaz nespēj iedomāties. Viņa savam uzņēmumam izveidojusi mājaslapu www.devude.lv, kā arī kontu portālā facebook.com. Mājaslapas un sociālo tīklu kontu uzturēšana nav viegla – jāsagatavo piesaistoša informācija, jāsagādā kvalitatīvas fotogrāfijas, informācija regulāri jāatjauno un ik pa brīdim par sevi jāatgādina, jābūt sociāli aktīvam. Tas prasa daudz laika un enerģijas, tomēr bez tā visa neiztikt. Arī labi sadarbības partneri ir daļa no veiksmīga uzņēmuma. Zanes sadarbības partneri galvenokārt ir kokapstrādes uzņēmumi, bet nepieciešami arī profesionāla fotogrāfa pakalpojumi un daudz kas cits. Aktīvi tiek apmeklētas dažādas izstādes, galvenokārt kāzu izstādes, jo, piedaloties specializētajās izstādēs, ir iespēja satikt tieši savu mērķauditoriju, kas attaisno gan ieguldīto darbu, gan līdzekļus.

Gunda Kazerovska

Cēsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto: no Zanes Kalniņas personīgā arhīva

Foto galerija: 

Pievienot komentāru