Radošās darbnīcas Lejasciema vidusskolā

GalerijaPrint

Lejasciema vidusskolas skolēni pirmo jaunā mācību gada dienu sāka ar meža un dabas radošajām darbnīcām: ar atraktīviem un izzinošiem uzdevumiem, meža un vides spēlēm par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, biotopiem, bieži sastopamām un aizsargājamām sugām. Skolā viesojās MPKC apmācību centra “Pakalnieši” un Dabas izglītības centra “Vecupītes” speciālistes.

“Dabas skolas” divpadsmit radošo darbnīcu uzdevumus veica visu klašu skolēni. Sikspārņu darbnīcā skolēni uzzināja, ka Latvijā mīt līdz 16 dažādas sikspārņu sugas. Darbnīcā “Pļava” bija jāsaliek pļavas augu domino, savukārt darbnīcā “Augi” bija jāspēlē domino pēc augu lapu skaita. Salikt augu puzli ”Ziedu” darbnīcā izrādījās viens no grūtākajiem uzdevumiem. Darbnīcā “Lasis” skolēni izzināja lašu dzīves ceļu un apdraudējumus, kas kaitē šīm zivīm jūrā un upēs. Darbnīcā “Mežs” bija jāizjūt pastaiga basām kājām pa takas dažādiem materiāliem – oļiem, čiekuriem, skaidām. Ainavu puzlē “Daba” bija jāatlasa liekie Latvijas ainavai raksturīgie elementi. Darbnīcā “Putni” bija jāatpazīst putnu ligzdas un olas, kā arī vide, kurā tie ligzdo. “Vides” darbnīcas uzdevumos skolnieki minēja dažādas mīklas par dabu. “Koku” darbnīcā bija jāatpazīst koku sugas gan pēc lapām vai skujām, gan augu daļām, kurās atrodas sēklas. Darbnīcā “Varavīksne” bija iespēja spēlēt tērpu teātri, iejusties dažādos ar mežu un vidi saistītos tēlos; visatraktīvāk sevi parādīja vāvere, varde, bērzs, mušmire. Darbnīcā “Pēdas” bija ļoti sarežģīts uzdevums – jāatpazīst dažādu dzīvnieku pēdas, kā arī paši dzīvnieki. Papildus tam, bija jāatpazīst arī dzīvnieku ādas, ragi, ilkņi. Skolēni iemācījās, kā atšķirt vilka pēdas no suņa pēdām, lūša pēdas no kaķa pēdām. Katras darbnīcas vadītāji sniedza arī izsmeļošu stāstījumu un skaidrojumus.

“Dabas skolas” noslēgumā katras klases kolektīvs saņēma diplomu noteiktā radošās darbnīcas nominācijā. Skolas direktore Ineta Maltavniece teica lielu paldies mežu un vides ekspertēm, kā arī MPKC Gulbenes nodaļas konsultantei Gintai Ābeltiņai par darbnīcu vadīšanu, radot iespēju iepazīt Latvijas mežu un dabas daudzveidību atraktīvāk un citādāk.

Pasākumu “Dabas skola” koordinēja skolotāja Ligita Antiņa, informatīvo atbalstu sniedza LLKC Gulbenes nodaļas speciālistes.

Anita Rozenberga,

Gulbenes novada lauku attīstības konsultante

Foto: Inga Freimane 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru