Salas novada uzņēmēja piedalās konkursā

 Anna Voino, Sandra Kalniete un Ligita Kadžule

Jau piekto gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete organizē konkursu „Atdzimt no pelniem”, kurā šoreiz piedalījās arī Anna Voino no Salas pagasta.

 Konkursā savu līdzdalību var pieteikt sievietes – mazo un vidējo uzņēmumu vadītājas. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar biedrību „Līdere”, konkursa oficiālais partneris un līdzorganizētājs ir akciju sabiedrība „Dzintars”, informatīvais partneris – žurnāls „Ieva”.

 Vairāk nekā pirms gada – 2013. gada 19. jūlijā – Anna Voino uzsāka sava uzņēmuma SIA „ANVONA” darbību Salas ciemā, Salas novadā, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus iedzīvotājiem un viesiem. Anna iepriekš strādāja Jēkabpilī veikalā–kafejnīcā „Gaļas nams” par grāmatvedi.

Redzot, ar kādu sirdsdegsmi un lielu atbildības sajūtu tika iekārtota kafejnīca no pašvaldības nomātajās telpās Salas kultūras namā un ikdienā baudot garšīgās pusdienas, vienkārši bija jāraksta. Vēlējos sagādātnelielu pārsteigumu un iepriecināt Annu.

Viss sākās, kad Annai bija deviņi gadi. Ģimenē notika nelaime, un pēc tās dzīvē ienāca audžumāte, kura bija pavāre. Viņa, būdama profesionāla un pazīstama speciāliste pagastā, tika bieži aicināta gatavot mielastus  kāzām, bērēm, jubilejām.

Anna ar interesi  skatījās, kā tiek ceptas tortes, bulciņas, gatavoti gaļas izstrādājumi. Vēlāk audžumāte meiteni ņēma līdzi kā palīgu mielastu gatavošanā. Šī nodarbe viņai ļoti iepatikās.

Soli pa solītim iegūstot izglītību un strādājot šajā jomā, Anna saprata, ka vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību. Viņas sapnis ir piepildījies. Annai Voino  ir savs uzņēmums – kafejnīca „ANVONA, kas ir viņas sirdslieta. Tagad viņa pati var pieņemt lēmumus. Iepriekšējais telpu nomnieks nepildīja finansiālās saistības ar pašvaldību un vienmēr sūdzējās par klientu trūkumu. Salā vairs nebija iespējams paēst siltas pusdienas, kā arī pasūtīt cienastu galdus prieka un skumju brīžos.

Ar mīlestību gatavojot ēdienu, ar pozitīvu attieksmi pret darbu un cilvēkiem, viņa ir iemantojusi apkārtējo cilvēku cieņu un ieņēmusi ēdināšanas pakalpojuma „nišu” Salas ciemā. Tā ir nepieciešama ne vien vietējiem iedzīvotājiem, bet arī garāmbraucējiem, kaimiņu novadu cilvēkiem, dažādu pasākumu apmeklētājiem un projektu realizētājiem.

Anna ir apņēmības pilna un pārliecināta, ka viņai izdosies realizēt savu sapni pilnībā. Viņa nečīkst, nesūdzas, bet izmanto dzīves piedāvāto iespēju – riskē un dara, iesaistot savu ģimeni uzņēmuma darbības nodrošināšanā. Uzņēmumā nodarbināti četri darbinieki. Savu sapni viņa īsteno kopā ar savu māsu, kura ir algota darbiniece uzņēmumā. Saspringtajos brīžos, kad jāpaveic neiespējamais, talkā nāk dzīvesdraugs. Šogad Salas novada svētkos pusdienas bija jāpagatavo pāris simtiem pašdarbnieku, jāklāj galds ciemiņiem, bet tajā pašā laikā jāizpilda arī kāda sen apsolīta galda klāšana jubilejas svinībām. Pirmā brīdī šķita, ka tas nav iespējams, bet Annas precīzā darba organizācija bija nevainojama, un visi pasūtījumi tika izpildīti teicami.

Ļoti oriģinālu un netradicionālu pieeju un risinājumus Anna ir izmantojusi kafejnīcas interjera noformēšanā – uz palodzēm zupas terīnēs ievietoti ziedoši puķu podi, kuri regulāri tiek mainīti. Telpā izstādīta tējas trauku kolekcija. Pie sienas – senu zupas šķīvju kolekcija.

Rūpējoties par kulinārā mantojuma saglabāšanu, ikdienā klientiem tiek piedāvāts baudīt bukstiņputru (grūbu un kartupeļu biezputra). Gatavojot Anna vienmēr izvēlas interesantas un garšīgas ēdienu receptes.

Ēdienu šķīvi Anna vienmēr pasniedz ar labestībā starojošām acīm, kas rada vēlmi atnākt vēl un vēl. Viņā ir miers, nosvērtība un patiesa vēlme kalpot cilvēkiem.

Konkursam pieteiktas 18 dalībnieces no dažādiem Latvijas novadiem, desmit labākās balvas pretendentes saņēma Sandras Kalnietes uzaicinājumu 2015. gada sākumā apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē. Uz Eiropas Parlamentu dosies arī Anna Voino.

 Ceru, ka Annas piemērs kalpos ierosmei vēl kādam reģistrēt savu uzņēmumu, tā attīstot Latviju.

 

Ligita Kadžule,

LLKC Jēkabpils nodaļas Salas novada lauku attīstības konsultante, pieteicēja konkursam

 

Pievienot komentāru