Saldus un Brocēnu novada skolēni izzina lauksaimniecību un mežsaimniecību

GalerijaPrint

Šogad LLKC Saldus konsultāciju birojs viesojās gan Saldus novada Zirņu pamatskolā, gan Brocēnu novada Blīdenes un Remtes pamatskolās. 8. un 9. klašu skolēniem tika aizvadītas aizraujošas informatīvās dienas, kuru laikā viņiem bija iespēja uzzināt vairāk par lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarēm.

Pēc veiksmīgi aizvadītām informatīvajām tikšanās reizēm ar LLKC Saldus konsultāciju biroju Zirņu, Blīdenes un Remtes pamatskolas skolēni devās izbraukuma seminārā. Dienas laikā viesojāmies Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikumā, Kandavas amatniecības centrā un z/s “Silavas”.

Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikuma karjeras konsultante Anita Sondare mūs iepazīstināja ar vispārīgu informāciju par skolu, kā arī detalizēti izklāstīja skolas piedāvātās mācību programmas. Skolas pārstāvju vadībā apmeklējām darbnīcas, kur katras profesijas pārstāvis mūs iepazīstināja ar darbnīcu, tās resursiem un mācību programmu.

Specialitātes, ko iespējams apgūt tehnikumā, ir dažādas, iespējams iegūt šādas kvalifikācijas – ēdināšanas pakalpojumu speciālists, lauksaimniecības tehnikas mehāniķis, automehāniķis, elektrotehniķis, komercdarbinieks, viesnīcu pakalpojumu speciālists un jaunums – augkopības tehniķis. Visas šīs specialitātes ir saistītas ar lauksaimniecību un lauku attīstību. Pēc informatīvā semināra par uzņēmējdarbības iespējām laukos viņi zina, ka ēdināšanas un viesnīcu pakalpojumu specialitāšu apgūšana var būt veiksmīga lauku tūrisma attīstības pamatā. Savukārt komerczinības lieti noderētu saimniecības/uzņēmuma reģistrēšanai, attīstībai un dokumentu sakārtošanai.

Dienas turpinājumā devāmies uz Kandavas keramikas cepli. Sākumā viesojāmies pie keramiķes Lindas Priednieces mājās, kur viņa iepazīstināja ar stāstu par to, kā viņa nonāca līdz šim  arodam, iepazīstināja ar savu produkciju un parādīja cepli.

Tālāk devāmies uz Kandavas amatniecības centru, kur Linda jau ļāva darboties mums pašiem. Ievadā viņa pastāstīja par dažādajiem māla veidiem un darbības tehnikām. Pēc tam katram tika iedota māla piciņa, no kuras bija ļoti rūpīgi jāizveido maza bļodiņa. Savukārt turpinājumā bija iespēja trauciņu palielināt, liekot uz tā malām māla “desiņas” un rūpīgi tās savienojot ar apakšā izveidoto bļodiņu. Bija iespēja gatavot gan bļodiņu, gan krūzīti, pievienojot osiņu. Māla darbus dekorējām ar mežģīņu un augu nospiedumiem tajos. Ikviens skolēns aktīvi un rūpīgi attiecās pret savu darbiņu. Lai būtu droši, ka saņemsim savus trauciņus veselus, svarīgi bija tos ar pirkstiem neizspaidīt par plānu un lūkot, vai nav iemetušies gaisa burbuļi, jo tie ceplī varot sprāgt un sabojāt ne tikai vienu darbu, bet pat vairākus. Gatavus traukus gan saņemsim tikai oktobra beigās, jo tiem ir jānožūst un vēl jādodas ceplī. Savukārt Lindai ir jādomā, kā cepli piepildīt, jo vienā reizē varot ielikt pat līdz 300 priekšmetiem.

Rudenīgo dienu turpinājām baudīt z/s “Silavas”, kur saimnieko LLKC jauniešu mācību un konkursa “Laukiem būt!” dalībnieks Didzis Dreimanis. Didzis sava tēva saimniecībā izveidojis mini zoo un laipni mūs sagaida, lai to izrādītu un pastāstītu interesantas lietas par dzīvniekiem, kuri mīt “Silavās”. Mini zoo sastapām ne tikai trušus, aitas, kazas, zosis, nutrijas, strausus, bet arī ēzeļus, kuri mērojuši ceļu no Ungārijas. Apskatot dzīvnieciņus, baudām arī glīti sakopto apkārtni un Didža stāstus par to, kā klājies līdz šim un kādi tad ir nākotnes plāni.

Skolotājas un audzēkņi kopumā ar izbraukuma semināru bija apmierināti. Pārsteigums bijis tiem, kuri Kandavas tehnikumā viesojušies pirmo reizi – nebijis ne jausmas par to, ka Kandavas tehnikumā ir tik moderni iekārtotas praktisko mācību telpas!

Liels prieks ir bijis arī par jauniešu – Lindas un Didža –  apmeklējumu. Skolēni vienisprātis atzina, ka forši ir viesoties pie aktīviem jauniešiem, kuri dalās ar to, kā nonākuši līdz savām idejām, kuras arī īstenojuši dzīvē un tādā veidā nodrošina sev iztiku.

Izbraukuma seminārs notika VLT aktivitātes „Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” ietvaros.

Signe Bumbiere,

LLKC Saldus konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru