Skolēni iepazīst Saulaines profesionālo vidusskolu

GalerijaPrint

Saldus novada Kursīšu pamatskolas un Brocēnu novada Blīdenes pamatskolas skolnieki devās uz Saulaines profesionālo vidusskolu, lai iepazītos ar mācību iespējām.

Brauciens notika 24. septembrī Valsts Lauku tīkla pasākuma „Uzņēmējdarbības laukos popularizēšana vispārizglītojošajās skolās”  ietvaros, un tajā piedalījās 8. un 9. klašu skolnieki. Tika apmeklēti arī Jelgavas novada uzņēmēji, lai uzzinātu par viņu pieredzi.

Kokapstrādes uzņēmums „Amatnieki”

Pirmā brauciena apskates vieta bija kokapstrādes uzņēmums „Amatnieki” Sesavas pagastā, kur skolniekus laipni uzņēma amatnieks Dainis Lēgenbergs. „Amatniekos” tiek izgatavoti dažādi piederumi virtuvei, mājai, pirtij, dārzam, sākot no koka lāpstiņām un karotītēm, beidzot ar pārvietojamu saunu un mucu, kurā var sildīties cauru gadu. Skolēniem patika šūpuļkrēsli, kurus viņi arī izmēģināja, kā arī paši varēja piedalīties groziņu pīšanas procesā. Zēni apskatīja kokapstrādes instrumentus un iekārtas. Saimnieks stāstīja par savu pieredzi, kā, izmantojot savu talantu un neatlaidību, kokapstrāde no vaļasprieka pārtapusi par nu jau plaša sortimenta kokapstrādes uzņēmumu.

Saulaines profesionālā vidusskola

Apmeklējām Saulaines profesionālo vidusskolu. Direktora vietniece mācību darbā Iveta Marušēna laipni izrādīja un izstāstīja visu par skolu, tās piedāvātajām programmām, iespējām saņemt stipendiju. Skolas direktors prezentācijas laikā sveica potenciālos audzēkņus un atzina, ka pārāk maz skolēnu braucot iepazīt skolu. Labu iespaidu atstāja praktisko nodarbību telpas dažādiem speciālistiem, jo tās ir aprīkotas ar visu nepieciešamo, lai praktiski iemācītos darboties, piemēram, lauksaimniecības tehnikas parks aprīkots gan ar veciem traktoriem, gan jaunām kombinētajām augsnes apstrādes mašīnām un jaunu kombainu. Meitenes interesējās par programmā „Sekretariāts un biroja darbs”. Iveta Marušēna kā priekšrocību izvēlei mācīties Saulainē minēja plašās iespējas doties praksē uz ārzemēm, kā arī prestižos uzņēmumos Latvijā.

Strausu ferma „Mazzariņi”

Mājupbraucot tika apmeklēta strausu ferma „Mazzariņi”, kas atrodas Jelgavas novada Glūdas pagastā. Par saimniecības darbību un attīstību stāstīja tās īpašniece Žanna Laugale, kura ar strausu audzēšanu nodarbojas četrus gadus. Saimniece par strausiem stāstīja ar lielu aizrautību, visiem ir doti vārdi, tie ir kā ģimenes locekļi. Šogad saimniecībā aug pašu iegūtie strausu cāļi, iepriekšējos gados tie vesti no citām saimniecībām, tajā skaitā no Lietuvas un Igaunijas. Neviens gads neesot vienāds – saimniece arvien pēta un izzina strausu īpatnības un paradumus. Pēc profesijas Žanna ir veterinārārste, tādēļ zināšanas lieti noder praksē. „Mazzariņos” ir iespēja iegādāties arī jaunos strausus, kuriem cena ir 80–90 eiro. Saimniece šogad plāno braukt apskatīt saimniecības Latvijā, kurām pārdevusi mazuļus no sava ganāmpulka. Bērni pie strausiem fotografējās, varēja tos paglaudīt, kā arī pabarot. Strausi apskates laikā nodemonstrēja graciozu deju, par ko bērniem bija īpašs prieks un sajūsma. Bija iespēja pabarot arī trušus, apskatīt un iegādāties rotaslietas no strausu spalvām, makus un somiņas no strausa ādas, kā arī ziepes, kas gatavotas no strausu taukiem.  Saimniece stāsta, ka uz vietas gatavo tikai ziepes, makus un rotaslietas gatavo mājamatnieki no viņu izejvielām. Gaļa tiek realizēta svaigā veidā jau pastāvīgam klientu lokam.

Skolēniem strausu ferma patika vislabāk, jo šādu putnu audzēšana ir netradicionāla nozare, taču bija dzirdams, ka arī Saulaines profesionālā vidusskola neatstāja vienaldzīgus.

Agnese Dambe,

LLKC Saldus nodaļas lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru