Skolēniem interesanti – Baltijā vienīgā bioloģisku tītaru audzētava

GalerijaPrint

Sējas sesto un septīto klašu 30 skolēni 20. novembrī piedalījās informatīvajā dienā, kas tika rīkota, lai motivētu jauniešus nākotnes profesijas izvēlei. Sējas pamatskolai šis ir pirmais sadarbības gads ar LLKC Pierīgas nodaļu šīs aktivitātes ietvaros.

Skolēni apmeklēja Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu. Iepazinās ar tehnikuma mācību programmām, telpām, mācību norisi un pat tika iesaistīti spēlē. Tā paredzēja  loģiskās domāšanas attīstībai noderīgu algoritmu apguvi. Īpaši lielu interesi skolēni izrādīja par mehanizācijas un IT nozarēm.

Skolēni pabija arī Sējas novada ģimenes uzņēmumā SIA “RB Zvirgzdkalni” un SIA “Tītarkalns”, kas patlaban ir Baltijā vienīgā bioloģisku tītaru audzētava. Skolēnus par audzētavas darbību un izveides vēsturi informēja uzņēmuma īpašnieks un saimnieks Rinalds Bukšs. Liels palīgs izpratnei par tītaru audzēšanu bija saimnieka dēls, kurš ir skolēnu klasesbiedrs.

Pēc vizītes gūtajās atziņās dalījās grupu pavadošie skolotāji, aicinot iespējami drīzā laikā plānot papildus pieredzes apmaiņas pasākumus jau 9. klašu skolēniem.

Pasākums notika VLT aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” ietvaros (līgums Nr. 2019/6) ar Sējas pamatskolas administrācijas atbalstu.

Kristīne Ragaine-Volnianko,

LLKC Pierīgas nodaļas vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru