Talsos mācības absolvējuši vienpadsmit jaunieši

GalerijaPrint

LLKC Talsu nodaļā noslēgušās ikgadējās jauniešu mācības, kuras šogad pabeidza vienpadsmit dalībnieki. Arī šoreiz dalībnieku biznesa idejas aptvēra dažādas nozares, tostarp aktuāla bija arī sociālā uzņēmējdarbība.

Jaunieši piecas dienas mācījās kopā ar LLKC konsultantiem, tikās ar vietējiem uzņēmējiem, atbalsta institūcijām – Talsu rajona partnerību, LIAA Talsu biznesa inkubatoru un Finanšu institūciju “Altum”. Mācības vadīja Terēze Riekstiņa, kura ir biznesa apmācību trenere ar 15 gadu pieredzi. Terēze pati mācījās 2017. gada mācību grupā “Laukiem būt!” un jauniešiem bija īpaši interesanti un iedrošinoši  uzklausīt Terēzes pieredzi, īstenojot savus projektus dzīvē. 

Noslēguma dienā jaunieši devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Sabiles pusi. Pa ceļam apciemojot vienu mācību dalībnieces saimniecību, kura izrādīja paštaisīto siltumnīcu un izstāstīja par saviem nākotnes plāniem. Tikāmies arī ar “Laukiem būt!” 2018. gada konkursa pirmās vietas ieguvēju Daci Dambergu, kura pastāstīja par mikrozaļumu audzēšanu. Viesojāmies z/s “Drubazas”, kur arī mūs sagaidīja pagājuša gada mācību dalībnieks Ģirts Dzērve. Aplūkojām lauku tūrisma iespējas, vīnogu  laukus un vīna pagrabu,  dabīgo zālāju pļavas, un drosmīgākajiem bija iespēja laisties trošu braucienā. Pēc saimniecības apskates devāmies uz brīvā laika pavadīšanas centru “Rausis” Sabilē, kur tikāmies ar Jeļenu Jakuboni, kura ne tikai  izveidojusi bērnu pieskatīšanas centru, bet arī devusi mājas daudziem bērniņiem un, mūsuprāt, būtu pelnījusi Latvijas lepnuma balvu.  Brīvā laika pieskatīšanas centrā ir uzsākta arī mājražošana un iespējams pasūtīt konditorejas izstrādājumus un pusdienas.  Noslēgumā viesojāmies Sarades namiņā Sabilē, kur Ievas Lāces vadībā  jaunieši radošā gaisotnē prezentēja savas idejas.   

Prieks, ka šīs mācības jauniešiem deva stimulu īstenot savas idejas! Nākamā kopīgā tikšanās paredzēta pirms “Laukiem būt!” konkursa pie vienas mācību dalībnieces, kura nupat ir uzsākusi  savu ceļu pie biznesa idejas īstenošanas. 

LLKC Talsu nodaļa patiesi priecājas par jauniešiem, kuri vēlas ko darīt lauku teritorijā un novēl izdošanos!

Mācības notika VLT pasākuma “Atbalsts lauku jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru