Tukumā veicina lauku ražotāju produkcijas noietu

Šī gada vasarā LLKC Tukuma nodaļa aicināja vietējos ražotājus piedalīties Tukuma novada domes rīkotajā pārtikas iepirkumā pašvaldības iestādēm, un veiksmīgi to paveica seši uzņēmumi.

 Publiskais pārtikas iepirkums tika izstrādāts, lai veicinātu novada kopējo attīstību un bērniem tiktu nodrošināta svaiga un veselīga pārtika, atbalstīti vietējie ražotāji, kas veicinātu nodarbinātību novadā. Novada uzņēmumu dalība pārtikas iepirkumā ir viena no iespējām, kā palielināt noietu savai produkcijai. Sniedzot konsultācijas, palīdzot aizpildīt un noformēt nepieciešamo dokumentāciju Tukuma novada pārtikas iepirkumam pašvaldības iestādēm, vairāki novada ražotāji veiksmīgi startēja domes izsludinātajā publiskajā pārtikas iepirkumā, izkonkurējot vairumtirdzniecības bāzes. Tie ir:

1) AS „Tukuma piens” – 1. daļa. Piens un piena produkti;

2) SIA „Skrīne” – 3. daļa. Cūkgaļa, liellopu gaļa, gaļas pārstrādes produkti;

3) Z/s „Tiečas” – 8. daļa. Lauku platībās audzētās dārzeņu un garšaugu kultūras;

4) LPKS „Augļu nams” 11. daļa. Svaigie augļi un ogas;

5) SIA „Lestenes maiznīca” 18. daļa. Maize;

6) SIA „Monvita” 19. daļa. Konditoreja.

Tā kā Tukuma novada domes pārtikas iepirkums pašvaldības iestādēm tika izsludināts jūnija beigās (12.06.2014.), saskārāmies ar to, ka vairākām saimniecībām jau bija atrasts noieta tirgus šī gada produkcijai. Tas nozīmē, ka pašvaldībām vajadzētu censties laicīgāk izsludināt publisko pārtikas iepirkumu jau pavasarī. Tad saimniecības, sākot apsēt un apstādīt laukus, zinātu, kāds produkcijas daudzums un sortiments būs nepieciešams, lai varētu startēt kādā no publiskā pārtikas iepirkuma daļām. Daudzi uzņēmēji nevarēja piedalīties Tukuma novada pārtikas iepirkumā pašvaldības iestādēm, jo nespēja nodrošināt iepirkuma vienas daļas pieprasīto daudzumu un sortimentu. Šo iemeslu dēļ atsaucība dalībai pārtikas iepirkumā nebija visai liela.

Daudzās pašvaldības iestādēs ēdināšanu nodrošina ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs. Ēdināšanas uzņēmumi labprāt sadarbojas ar vietējiem ražotājiem. Kā labu piemēru var minēt Jaunpils novada vidusskolu, kurā pakalpojumu sniedz ēdināšanas uzņēmums IK „Niedres O”. Uzņēmuma vadītājs ir Oskars Niedre un galvenās pavāres darbu pilda Daila Niedre. Uzņēmēji savu darbu veic apzinīgi un nodrošina daudzveidīgu un veselīgu uzturu skolas bērniem, kā arī uzņēmumam ir laba sadarbība ar skolas kolektīvu un bērnu vecākiem. Ir izveidojusies laba sadarbība arī ar vietējiem ražotājiem, piegādājot labu, svaigu un veselīgu pārtiku. Šogad IK „Niedres O” Saņēma otrās pakāpes Goda rakstu par profesionalitāti un veiksmīgu sadarbību.

Lauku ražotāji, izmantojiet iespējas produkcijas noieta palielināšanai, piedaloties pārtikas produktu iepirkumos, kā arī sniedzot ēdināšanas pakalpojumus pašvaldības iestādēm!

 

Ginta Popluga,

LLKC Tukuma nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

  

 

Pievienot komentāru