Uzņēmējdarbība ir lauku attīstības stūrakmens

GalerijaPrint

Meņģelietis Dzintars Eglītis ir viens no jaunās paaudzes pārstāvjiem, kurš nav devies strādāt uz vecās Eiropas attīstītākajām valstīm, bet nodibinājis savu uzņēmumu.

Dzintars ieguvis labu profesionālo izglītību, mēbeļu galdnieka specialitāti, tepat Latvijā, pēc izglītības iegūšanas atgriezies dzimtajā pagastā un nodibinājis tur savu uzņēmumu. Jau pamatskolas gados Dzintars bija krietns atbalsts tēvam visās „Norkalnu” māju saimnieciskajās un tehniskajās lietās, tai skaitā galdniecībā, palīdzot izgatavot dažādas mēbeles, kā arī plašākā apjomā – durvis. Protams, specialitātes iegūšanas periods deva jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, atšķirīgu tehnoloģiju un materiālu iepazīšanu, nostiprināja iekšējo pārliecību, vēlēšanos arī turpmāk strādāt ar koku.

Pirmās patstāvīgās darba gaitas Dzintars uzsāka Ķekavas novada zemnieku saimniecībā „Mežmaļi”, kur profesionālās prasmes slīpēja, izgatavojot koka logus. Tur tika pamatīgi apgūta frēzēšana, furnitūras salikšana, logu iestiklošanas montāža un daudz kas cits. Nu jaunais speciālists jutās tik varošs, lai spētu uzcelt māju no pamatiem līdz atslēgai.

Loģisks bija nākamais meistara karjeras solis – individuālā uzņēmuma dibināšana dzimtajā Meņģelē. „EG galdniecība” pastāv jau četrus gadus, ražojot dažādas mēbeles, plauktus, virtuves iekārtas, koka durvis, kāpnes u. c. Ir vēlēšanās izgatavot kaut ko jaunu – nestandarta mēbeles, krēslus, galu galā – izveidot savas ražotnes nišu, sadarboties ar draugiem un domubiedriem, attīstīt uzņēmumu un pakāpeniski ienākt ne tikai visas Latvijas, bet arī ārvalstu tirgū.

Jaunais meistars paralēli savai darbībai apguva zināšanas biznesa plāna sagatavošanā pasākumā jauniešiem, ko organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Ogres nodaļa sadarbībā ar Valsts Lauku tīklu. Pasākuma laikā tika gūta atziņa, kā nepazaudēt dzirksti par sava turpināšanu un attīstību. Pasākumu Dzintars vērtē pozitīvi, iegūtas gan jaunas zināšanas, gan labs paziņu loks. Lektori bija savu uzdevuma augstumos, un varēja gūt noderīgu informāciju, kā citu dalībnieku pieredzi, attīstot uzņēmējdarbību.

Lai  spētu konkurēt ar līdzīgiem amata meistariem, mūsu dienās jebkurā profesijā jāiet līdzi laikam, modernām tehnoloģijām un kvalitatīviem amata rīkiem. Nepieciešama ērta, silta un labiekārtota darba vide. Dzintara plānos ir rekonstruēt darbnīcas ēku, lai gada aukstajā sezonā telpās būtu lielāka siltumnoturība, kā arī iegādāties jaunus instrumentus. Protams, lai dzīvē īstenotu visus nodomus un vajadzības, jācenšas vairāk saražot un nostiprināties savā kokapstrādes nišā.

Galvenokārt Dzintars izpilda individuālus pasūtījumus gan pēc vēlamajām skicēm, gan arī dodoties pie klienta uz vietu, kur paredzēts veikt kādus apdares darbus – veidot kāpnes, virtuves iekārtu vai ko citu, kas katram klientam ir idejas līmenī. Ir bijuši pasūtījumi uz ārzemēm – Vāciju un Lietuvu, ja klientus tas apmierina, tad ir gatavs arī sadarboties ar eksporta iespējām.

Lai īstenojas viss iecerētais!

Liene Dreiska,

LLKC Ogres nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru