Uzņēmējdarbības iespējas Pierīgas reģionā skolēnu redzējumā

GalerijaPrint

Mums katram atmiņās iegūlusies kāda skolas gados gūta  pieredze, kura vēlākos gados ir ietekmējusi mūsu katra izvēli un lēmumus, tajā skaitā nākotnes profesijas izvēlē. Tāpēc, lai   iepazīstinātu skolēnus ar veiksmīgiem uzņēmējiem Pierīgas reģionā, konkrēti Krimuldas novadā, 12. novembrī Krimuldas 6.-9. klašu skolēniem organizējām tikšanos ar novada uzņēmējiem.

Zemnieku saimniecības “Lejaslīves” saimnieki Atis un Lelde Vaļļi ir atraktīvi un inovatīvi saimnieki. “Ģimenes uzņēmums, kam bites sparģeļos un medus stropos!” tā viņi raksturo savu saimniecību.

Saimniecības pamata nozare jeb, kā saka paši saimnieki,  sirdslieta ir biškopība. Medus un citi biškopības produkti, pašu ražoti mājas apstākļos un skaisti fasēti, ceļo uz atraktīvajiem tirgiem Pierīgā: Straupes “Zirgu pasta” tirgu, Kalnciema kvartālu, “Zaļās villas kvartālu” Siguldā un citur. Papildus saimniecībā top bišu dravai un medus sviešanai vajadzīgais aprīkojums ar  “Raganas Rāmju Rūpnīcas” zīmolu. Saimnieks ir prasmīgs galdnieks. No 2015. gada saimniecībā tiek audzēti arī  sparģeļi.

Kāpēc būt saimniekam savā zemē, kādas ir ikdienas gaitas lauku uzņēmējam, kā organizēt lauksaimniecības nozares  kā veiksmīgu biznesu, – praktiskā pieredzē vēroja skolēni.

Krimuldas novada maiznīca “Flora” ir jau nākamais uzņēmums. Maiznīca dibināta 1995. gadā. Tagad tā ir viens no lielākajiem darba devējiem novadā (vidēji 86 strādnieki), ražojot teju 1000 tonas produkcijas gadā un pircējiem piedāvājot bioloģiski sertificētus (t. sk. vegānu) gardumus.

Kā tapa maiznīcas izveides iecere, kā kļūt par vienu no vadošajiem kulinārijas uzņēmumiem valstīt, kā izmantot lokālos resursus un būt veiksmīgiem, – pieredzē dalījās maiznīcas administrācijas pārstāvji. Izrādās, ka maiznīcas produkti ir pieejami daudzviet pasaulē – Norvēģijā, Zviedrijā un citās ES valstīs.

Ir iespējams būt veiksmīgam, pat pasaulē atpazītam, dzīvojot un  saimniekojot Krimuldas novadā, – tāds  bija skolēnu secinājums aizraujošās dienas noslēgumā.

Pasākums notika  VLT aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” ietvaros (līgums Nr. 2019/6)  ar Krimuldas novada domes un Krimuldas vidusskolas atbalstu.

Kristīne Ragaine-Volnianko,

LLKC Pierīgas biroja vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru