Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta apgūst citu novadu pieredzi
Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta grupa devās mācību – pieredzes braucienā, lai iepazītos ar Ozolnieku, Jelgavas, Dobeles un Tērvetes novadu uzņēmējiem.
Ozolnieku novadā, Dalbē jau četrus gadus darbojas uzņēmums SIA “Antek”, kas galvenokārt nodarbojas ar ķiploku audzēšanu un pārstrādi. Saimniece Antra, cienājot ar ķiploku zupu, ķiploku grauzdiņiem un ķiploku tēju, iepazīstināja ar savu saimniecību, – ķiploki tiek audzēti pushektāra platībā, un viss saražotais ir roku darbs. Galvenais mērķis ir ražojot padarīt katru produktu īpašu, radot jaunas receptes, kuru pamatā ir pašu audzēti dārzeņi un garšvielas. Tiek gatavoti konservi no tomātiem, kabačiem, paprikas un citiem dārzeņiem, visur klāt ir ķiploks. Nākotnē tiek plānots piedāvāt dažādus ievārījumus ar klāt pievienotu ķiploku. Vislielāko uzmanību piesaistīja saimnieces Antras ražotās ķiploku ledenes.
Jelgavā laipni uzņēma veikala “Amatnieku sēta” pārstāvji. Tajā vienkopus pieejama 48 mājražotāju un amatnieku saražotā produkcija, ne tikai no pašu novada, bet arī no blakus novadiem. Veikaliņā viena telpa atvēlēta pārtikas precēm, bet otra – iekārtota kā lauku mājas istaba ar izkārtotiem amatnieku darbiem.
Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta grupa devās arī uz Dobeli, lai iepazītos ar tur esošo vietējo ražotāju veikalu “Visu, vai neko!”. Tajā pieejama vietējo mājražotāju, amatnieku un ražotāju produkcija. Te var iegādāties ne tikai maizi, dārzeņus, ogas, augļus, garšvielas un tējas, bet arī mājas kūkas, 100% vilnas dziju no pašu audzētām aitām, dekupētas sveces un citas interesantas preces.
Kroņaucē ar siltām pusdienām laipni sagaidīja SIA “A.R.D. Mēnestiņš” saimniece, kura vada veikalu – kafejnīcu, cep dažādus konditorejas izstrādājumus un uzņem tūristu grupas.
SIA “Tērvetes maize” īpašnieks Jānis iepazīstināja ar savu maizes ceptuvi. Pirmo pieredzi iegūstot uzņēmumā SIA “Lāči”, kā arī SIA “Svētes maize”, saimnieks nonācis līdz paša izlolotai maizes ceptuvei, kas nu jau vairāk kā gadu veiksmīgi darbojas vecāku dzimtajās mājās.
Jelgavas novada Vilces pagastā Lolita Duge nodarbojas ar piparmētru audzēšanu un pārstrādi. Piparmētru namiņā bija iespēja iepazīties ar vairāk nekā desmit šķirņu mētrām, kā arī nobaudīt dažādu mētru tēju un uzzināt ko vairāk par mājražošanas procesā iegūtajiem piparmētru pārstrādes produktiem – piparmētru sīrupu, pulveri, sejas toniku un citiem produktiem.
Brauciens noslēdzās Jelgavas novada Sesavas pagasta z/s “Blūdži”, kur jau piecus gadus Mālkalnu ģimenes saimniecībā tiek ražots siers. Te ir iespēja degustēt un iegādāties pašu gatavotu sieru, dārzeņu salātus un konservējumus, kas tapuši, izmantojot tikai dabiskas izejvielas, kā arī tika izmantota iespēja nogaršot un iegādāties interesantu produktu – “Īpašo marinēto sieru”, kas ir izpelnījies atzinību Baltijas valstīs lielākajā pārtikas izstādē “Riga Food 2014”, iegūstot pirmo vietu nominācijā “Tautas garša”.
Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta grupa saka lielu paldies Vecumnieku novada domei par transporta nodrošināšanu mācību un pieredzes braucienam, kā arī LLKC Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultantei Raimondai Ribikauskai par brauciena programmas sastādīšanu!
Iveta Balcere,
Vecumnieku novada domes projektu koordinatore
Foto: Iveta Balcere un LLKC
Pievienot komentāru