Konference “Viedie ciemi – nākotnes lauku teritoriju virzītājspēks”

GalerijaPrint

Lai veidotu labāku izpratni par viedajiem ciemiem un iedvesmotu to jēgpilnai veidošanai,  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina uz konferenci “Viedie ciemi – nākotnes lauku teritoriju virzītājspēks”.

Konference notiks 13. oktobrī no plkst. 9.30 tiešsaistē www.laukutikls.lv  un LLKC Facebook kanālā @LLKCOzolnieki.

Lai gan viedo ciemu pieeja Latvijā un dažviet Eiropā ir salīdzinoši jauna, tomēr daudziem tā ir zināma. Taču reizi pa reizei dzirdam jautājumus: – Kas tad īsti ir viedais ciems? Vai mēs esam viedais ciems? Kā kļūt par viedo ciemu? Šie jautājumi tad arī iedvesmojuši konferences rīkošanai, lai ikviens saņemtu atbildi uz sev interesējošo jautājumu par šādu ciemu veidošanu un noderīgumu, domājot par ilgstpējīgu vietējo teritoriju attīstību.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Cauri gadsimtiem esam izdzīvojuši, jo pratām labāk par citiem nosargāt savas saknes, piemēroties nelabvēlīgiem vēsturiskiem apstākļiem un atgūties pēc smagiem triecieniem. Šis ir laiks, kad jādomā par tautas saglabāšanu nākotnē, ieklausoties lauku kopienu vēlmēs, jo mēs apzināmies to spēku ceļā uz spēcīgu, apdzīvotu, savienotu, izturētspējīgu un pārtikušu Latviju lauku telpu. Vietējām kopienām, vietējai varai ir potenciāls tikt galā ar dažādām problēmām - tas patiešām ir iespējams, ja vien domājam stratēģiski un ilgtspējīgi, respektējot mūsdienu izaicinājumus.”

Konferences laikā ikvienam interesentam būs iespēja rast atbildes uz jautājumiem, kas nepieciešams, lai viņu teritorijā darbotos viedo ciemu pieeja.

UZZIŅA

Atbilstoši Eropas Komisijas (EK) definīcijai, viedie ciemi ir:

  • kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus (radošus) risinājumus, lai uzlabotu dzīves apstākļus konkrētajā teritorijā un nodrošinātu ilgtspēju, balstoties uz savām stiprajām īpašībām un iespējām;
  • kopiena, kas piedāvā līdzdalības iespēju katram interesentam, lai izstrādātu un īstenotu savu stratēģiju un kopīgi uzlabotu ciema ekonomiskos, sociālos un vides apstākļus, jo īpaši, izmantojot digitālo tehnoloģiju piedāvātos risinājumus;
  • kopiena, kas spēj attīstīties, sadarbojoties un arī apvienojoties ar citām kopienām un dalībniekiem, lauku un pilsētu teritorijās. Iesaistīto ierosinājumi un viedā ciema stratēģijas īstenošana var balstīties uz esošajām iniciatīvām, un to var finansēt no dažādiem valsts un privātiem avotiem.

Konferenci Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros organizē LLKC.

 

Plašāka informācija:

Zanda Dimanta-Svilpe, LLKC Valsts Lauku tīkla projektu vadītāja, tālr. 26135858, zanda.dimanta@llkc.lv

Foto galerija: 

Komentāri

Kādā mājas lapā Andris Klepers rāda karti par iedzīvotājiem?

Labdien!

Savus jautājumus variet rakstīt šeit komentāros.

Pievienot komentāru