Vietējās kopienas spēks Skujenē

GalerijaPrint

Skujene ir neliels ciematiņš Cēsu novadā, ko ieskauj meži, pļavas un līkum līkumiem izlocīti zemes ceļi, kur kalni un lejas, kur Gauja sākas un Amata vijas. Bet Skujenes lielākā bagātība noteikti ir tās cilvēki. Pirms dažiem gadiem Skujene ieguvusi statusu “Viedais ciems”, un Skujenei ir arī sava vietējā kopiena, kas aktīvi darbojas dažādu ideju un pasākumu izstrādē un realizācijā.

 

Skujenē 27. maijā notika vēl nebijis pasākums “Skujene aicina”. Pasākuma mērķis bija aicināt uz Skujeni tuvākus un tālākus viesus un iepazīstināt ar mazās Skujenes lielo bagātību – dabu, vēsturi un cilvēkiem. Skujene iedvesmo radīt un rādīt, tāpēc pasākuma dienā Skujenes viesiem bija iespēja redzēt gan dažādas praktiskas lietas, gan - kā skujenieši dzīvo un saimnieko savās sētās, kā skolo bērnus, saimnieko mežos, ko audzē un ražo, kādas garšas un sajūtas rada.

 

Apmeklētājiem tika piedāvāta ļoti plaša dienas programma, un katrs varēja izvēlēties sev tīkamāko maršrutu atbilstoši savām vēlmēm un interesēm. Bērniem tika piedāvātas izjādes ar zirgiem lauku sētā “Rembēni”. Skujenes pilskalnā varēja apmeklēt suvenīru un dāvanu veikaliņu “Simts sīkumu etīdes” un iegādāties Skujenes pagastā audzētus dekoratīvos stādus. Tiem, kuriem tuva vēsture un kultūrvēstures mantojums, varēja doties uz Sērmūkšiem, kur atrodas Sērmūkšu muiža, partizānu bunkurs un Skujenes tautas namā bija skatāma rokdarbu un mākslas darbu izstāde. Esot Skujenē noteikti ir vērts apmeklēt Skujenes krāmu un senlietu muzeju, kas pārsteidz ar savu iekārtojumu un plašo ekspozīciju.

 

Skujenē tiek ražota arī dabīgā kosmētika, par to varēja uzzināt, apciemojot DA’ZIEPE ražotni, kā arī piedalīties meistarklasē. Skujenē audzē arī šitaki sēnes, un bija iespēja ielūkoties “Fungus eco” sēņu ražotnē. Apmeklētāji varēja doties arī uz Elkas kalna saimniecību, kas atrodas vienā no skaistākajām Latvijas augstienēm Elkas kalnā. Netālu no Elkas kalna ir arī Skujenes pamatskola, kurā varēja apskatīt skolēnu darbiņus un doties izzinošā ekskursijā pa Kokziņa taku.

 

Pasākuma dienā apmeklētājiem tika piedāvāti arī dažādi skujeniešu gatavoti ēdieni – brokastis Skujenes Krāmu muzejā, pusdienas pie “Gusts Apinis”, kas ēdiena gatavošanā izmantoja Skujenē audzētus un ražotus produktus. Saimniecībā “Indrāni” bija iespēja baudīt dažādas zāļu tējas un īstu lauku torti.

 

Lai Skujenes viesiem būtu vieglāk orientēties plašajā Skujenes pagasta teritorijā, tika izveidota digitāla Skujenes pagasta karte, kurā atzīmēti visi objekti, uz kuriem 27. maijā bija iespēja doties. Drukātu Skujenes pagasta karti varēja saņemt Skujenes pilskalnā.

 

Ar vienu dienu, lai apskatītu Skujeni noteikti ir par maz, un kā saka paši skujenieši – “Arī ar vienu vēderu ir par maz!” Šie svētki aizvadīti, bet skujenieši jau gatavojas nākamajiem – Mājas kafejnīcu dienām, kas Skujenē notiks šī gada 5. un 6. augustā. Visi mīļi aicināti un gaidīti Cēsu novadā, Skujenē. Skujene aicina!

 

 

Gunda Kazerovska, LLKC Cēsu biroja konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru