Eiropas Zaļais kurss un lauksaimniecības ekonomika

PielikumiGalerijaPrint

Lai skaidrotu virzību uz Zaļo kursu, lauksaimnieku iespējām pārmaiņu laikā un spējām pielāgoties un attīstīties, aicinām piedalīties ekonomikas konferencē “Zaļā kursa ietekme uz lauksaimniecības ekonomiku”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference 7. decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 notiks Zoom platformā.  Reģistrēšanās  pasākumam un iespēja uzdot interesējošos jautājumus ŠEIT. Konference būs skatāma arī www.laukutikls.lv un Facebook: /LLKCOzolnieki.

Raivis Andersons, LLKC Ekonomikas nodaļas konsultants: “Eiropas Savienības jaunais plānošanas periods skaidri nosaka arī jaunus mērķus – padarīt lauksaimniecības produkcijas ražošanu videi daudz draudzīgāku, bet mazos lauksaimniekus konkurētspējīgākus. Lai saprastu, kā turpmāk strādāt un ražot lauksaimniecības produkciju ar Zaļā kursa nosacījumiem, atskatīsimies, kā esam ražojuši un strādājuši līdz šim. Analizēsim, kādi izaicinājumi jāpārvar, kādas iespējas jāizmanto, lai lauksaimniecības produkcijas ražotāji varētu ne tikai saglabāt, bet arī kāpināt savu konkurētspēju.”

ZM Valsts sekretāra vietniece Rigonda Pārsla Krieviņa informēs ar Zaļo kursu kā pāreju uz ekonomiski pamatotu, videi draudzīgāku saimniekošanu.Tāpat tiks aktualizēti investīciju piesaistes jautājumi, vēršot uzmanību uz uzkrāto datu nozīmību saimniecības attīstības plānošanā.

Ekonomikas un reģionālās attīstības institūta profesore un vadošā pētniece Gunta Grīnberga-Zālīte pastāstīs par pircēju uzvedību un mārketinga pieeju lauksaimniecības un pārtikas produktu tirgū Eiropas Zaļā kursa uzstādījumu kontekstā.

Finanšu institūcijas ALTUM vadītājs Reinis Bērziņš intersentus informēs arī par  iespējām un izaicinājumiem lauksaimniecības nozares finansēšanā patlaban un nākotnē.

Konferences programma – pielikumā.

Plašāka informācija: Inga Jātniece, LLKC ekonomikas konsultante, e-pasts: inga.jatniece@llkc.lv.

Informāciju sagatavoja
Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Foto galerija: 

Komentāri

Bengas kudze, kā mēs varam runāt par veiksmīgu risku mazināšanu, ja ZM 2023.-2027.g. periodā plāno samazināt atbalstu sējumu un lopu apdrošināšanai?

Kāpēc mūsu stratēģiskajā plānā tik daudz resursi atvēlēti bioloģiskajai lauksaimniecībai, ja pie problēmu analīzes tā bija vienīgā joma, kurā LV jau ir labi rezultāti?

Ekonomika nebūt nav mūsu izdomāta, tie ir tādi paši dabas likumi, kā ekoloģijā. Ekonomikas likumi darbojas neatkarīgi no mūsu iedējām un iegribām. Tieši tāpēc liela daļa likumu un normatīvo aktu beigās nenostrāda.

Sveicināti!

Jautājumus aicinām rakstīt šeit!

Pievienot komentāru