Priekuļos notiks apmācības lauksaimniecības dzīvnieku ēdināšanā

LLKC Cēsu konsultāciju birojs aicina apmeklēt trīs dienu teorētiskās un divudienu praktiskās apmācības saimniecībās „Lauksaimniecības dzīvnieku ēdināšana”.  

Teorētiskās apmācības notiks 4., 11. un 18. martā plkst. 10.00 Priekuļos, Dārza  ielā 12, AGROCENTRA otrā stāva zālē. Praktiskās nodarbības  –risināsies SIA „Stalbe AGRO” 25. martā un 8. aprīlī, apmeklēsim dažādas Igaunijas piensaimniecības. Apmācības notiek projekta  Nr. 14-00-L11114-000157 ietvaros.

Droši vien uzdosiet jautājumu: Cik, tad var par to govju ēdināšanu runāt?  Šoreiz citi lektori, un iespējama cita pieeja tēmai. Piemēram, Ziedīte Bimšteine no Jēkabpils ir pieredzējusi konsultante govju ēdināšanā, sadarbojas un sastāda barības devas visiem zināmajā, izcilajā  piensaimniecībā z/s  „Kalna Dambrāni” .

Apmācību tēmas:

  1. Slaucamo govju ēdināšanas pamatprincipi atbilstoši  fizioloģiskam stāvoklim.
  2. Dzīvniekiem nepieciešamās barības vielas.
  3. Barības līdzekļi, to raksturojums, barības devu sastādīšana.
  4. Mikroelementu nozīme un nodrošinājums dažādu firmu piedāvājumos.
  5. Pārbarotu govju ēdināšana. Ketozes slimību skarta ganāmpulka atveseļošana, rīcības plāns, menedžments, barības izvērtējums.
  6. Skābbarības gatavošanas galvenie stūrakmeņi.
  7. Pelējuma un rauga sēņu izplatība, kā ar to cīnīties skābbarības sagatavošanas laikā un atvērtā skābbarībā.
  8. Zālāji, kukurūzas hibrīdi, mēslošanas ieteikumi.

Praktiskās nodarbības:

  1. Jaunlopu, teļu ēdināšana, pārraudzības datu izmantošana. Ēdināšanas izraisītās veselības problēmas.
  2. Barības, mēslu sietu izmantošana, pieredze saimniecībā robotu ieviešanā.
  3. Rupjās lopbarības gatavošana dažādās piensaimniecībās ar un bez ieraugiem, konservantiem, skābbarības analīžu izvērtēšana.
  4. Dažādu  praktisko darbu veikšana konsultanta vadībā. Saimniecības un dalībnieku atvesto skābbarības  paraugu analizēšana, sausnas noteikšana. Iegūto rezultātu interpretācija, pieredzes apmaiņa.
  5. Patstāvīgais darbs  ārpus nodarbību laika.

Lektori:  Ziedīte Bimšteine, Antra Gražule, Anna Puiškina un Andra Seredina.

Mācībās aicināti piedalīties reģistrētu lauksaimniecības produkcijas ražojošu uzņēmumu īpašnieki vai arī tajos oficiāli nodarbinātas personas.

Apmācības  tiek  daļēji finansētas no ELFLA līdzekļiem, piecu dienu mācībām Latvijā un Igaunijā līdzfinansējums ir 45,00 eiro no dalībnieka.

Pieteikšanās uz apmācībām obligāta (vietu skaits ierobežots).

Pieteikšanās un plašāka informācija: LLKC Cēsu konsultāciju biroja lopkopības speciāliste Andra Seredina, mob. tālr. 29458781, e-pasts: andra.seredina@llkc.lv 

Pievienot komentāru