Konference "Ceļā uz bioloģiskās lauksaimniecības mērķi – 25/30/30"

Datums: 
14. Decembris, 2021

Lai saprastu, vai un kā Latvijā iespējams sasniegt ambiciozo mērķi – 2030. gadā 30% no lauksaimniecības zemēm un 30% no publiskā sektora pārtikas iepirkumiem ir bioloģiski – 14. decembrī aicinām piedalīties bioloģiskās lauksaimniecības konferencē, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju (LBLA).

Konference “Ceļā uz bioloģiskās lauksaimniecības mērķi – 25/30/30”, no pulksten 10.00 būs skatāma tiešsaistē www.laukutikls.lv, kā arī LLKC Facebook kontā: /LLKCOzolnieki

Reģistrēties konferencei var ŠEIT
Konferences programma ŠEIT

Kā īpašais viesis pirmajā konferences sadaļā “Tālredzīga politika un stratēģija ceļā uz Bio Latviju” uzstāsies IFOAM World valdes loceklis un Holmbeck EcoConsult vadītājs Pauls Holmbeks, kurš iepriekš 20 gadus vadījis Organic Denmark. Viņš bijis arī vadošais autors Dānijas Bioloģiskās lauksaimniecības rīcības plāniem, kas Dānijai ļāvuši kļūt par valsti ar lielāko bioloģiskās pārtikas patēriņu uz vienu iedzīvotāju pasaulē.

Konferences sadaļā “Bio augkopība – kā saimniekot vēl labāk” Maike Krausa no Bioloģiskās lauksaimniecības pētniecības institūta (FiBL) dalīsies ar gandrīz 20 gadu ilgajiem pētījumiem par minimālo augsnes apstrādi bioloģiskajā saimniekošanas sistēmā un tās ietekmi uz augsnes auglības rādītājiem. Praktiskajā pieredzē produktīvā saimniekošanā un paņēmieniem augnes auglības uzlabošanā Latvijā, dalīsies Zigmārs Logins no saimniecības Ozoliņi ZL un Gatis Ozols no saimniecības Nodegi.

Noslēdzošajā sadaļā “Bioloģiskie produkti mūsu galdam” esam aicinājuši runātājus, kuri ienākuši pārtikas tirgū ar inovatīviem bioloģiskajiem produktiem. Kopā ar  Kasparu Ādamu no kooperatīva GreenbeefNauri Jurgenbergu no SIA Dabas auglisViktoru Grūtupu no SIA Rāmkalni NordecoAigaru Ruņģi no SIA Valmiermuižas alus  un Ervinu Labanovski no saimniecības Kainaži atklāsim  Latvijas bioloģisko produktu potenciālu.

Plašāka informācija – Lāsma Ozola, LLKC bioloģiskās lauksaimniecības eksperte, epasts: lasma.ozola@llkc.lv.

Kontaktinformācija: 
lasma.ozola@llkc.lv
Pielikums: 
Reģions filtram: