Augkopības konference “Stabila saimniekošana nestabilos apstākļos”

GalerijaPrint

Lai gūtu plašāku ieskatu, kā saimniekot ilgtspējīgi, ņemot vērā šī brīža izaicinošos vides un ekonomiskos faktorus, aicinām lauksaimniekus piedalīties augkopības konferencē “Stabila saimniekošana nestabilos apstākļos”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference tiešsaistē notiks 22.februārī no pulksten 10.00 LLKC Facebook kontā un www.laukutikls.lv. Konferences programma pielikumā.

Nākotnes izaicinājumus, ar kuriem dažādu politisku lēmumu un starptautisku procesu ietekmē saskarsies arī Latvijas lauksaimnieki, ieskicēs Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra.

Oskars Balodis, LLKC Augkopības nodaļas vadītājs: “Šogad konferencē apkopojumu par pasaules tirgus tendencēm augkopības produkcijas ražošanā, to realizācijā, kas ietver pārtikas piedāvājumu un pieprasījumu, kā arī nodrošinājumu pasaulē, prezentēs zviedru mārketinga speciālists Ēriks Sundella ("Scandinavian farmers”). Šis noteikti būs interesants skatījums uz nozari esošajā nestabilajā politiskajā situācijā.”

Lai plānotu ražošanas attīstību, ikvienam lauksaimniekam ir svarīgi saprast, kas jāņem vērā, plānojot savus ieņēmumus un izdevumus. Skaidrību par galvenajiem  uzdevumiem finanšu plānošanā lauksaimniecībā viesīs Rolands Zeltiņš, AS "Swedbank" Uzņēmumu apkalpošanas daļas Lauksaimniecības virziena vadītājs.

Konferencē analizēs arī vienu no galvenajiem lauksaimniecības produkcijas ražošanas resursiem – minerālmēslojumu. Ar izmaiņām un tendencēm šajā tirgū iepazīstinās Ģirts Peirāgs, SIA “Yara Latvija” tirdzniecības vadītājs Latvijā. Savukārt par tehnikas resursiem, kā izvērtēt to nepieciešamību un, kas ir galvenais, plānojot to iegādi,  skaidros Jānis Kažotnieks, LLKC Inženiertehnikas nodaļas vadītājs.

LLKC augkopības konsultanti jau daudzus gadus interešu grupās kopā ar lauksaimniekiem strādā pie visdažādākajiem augkopības jautājumiem. Kāda bijusi praktiskā pieredze un izaicinājumi šajā sadarbības formā, konferencē stāstīs LLKC Rēzeknes biroja augkopības konsultante Anita Dzene. Savukārt par to, kā lauksaimniekiem veiksmīgāk tikt galā ar saimnieciskās darbības analīzi, plānošanu, īstermiņa un ilgtermiņa lēmuma pieņemšanu, izmantojot lauku saimniecības pārvaldības sistēmu “Mans Lauks”, informēs LLKC Informācijas tehnoloģiju projektu vadītāja Ilze Anhalta.

Par dalību oglekļa programmā, kurā var ne tikai uzlabot savu lauku augsnes kvalitāti, bet arī samazināt resursu izmaksas un saņemt samaksu par ģenerētajiem CO2 kredītiem oglekļa tirgū, konferencē informēs eAgronom tirdzniecības pārstāvis Nauris Liberts. Viņš iepazīstinās ar oglekļa dioksīda kredītu pārdošanas projektu un tā darbību Latvijā.

Par to, kāda ir praktiskā pieredze un izaicinājumi graudkopības saimniecībām, plānojot nepieciešamos resursus, dalīsies z/s “Grannes” īpašnieks Lauris Saliņš.

Plašāka informācija: Oskars Balodis, LLKC Augkopības nodaļas vadītājs, tālrunis 28661751, e-pasts: oskars.balodis@llkc.lv

Pasākums līdzfinansēts no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finanšu līdzekļiem.

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru