Krāslavas novada saimnieki apmeklē lauksaimniecības izstādi Vācijā

GalerijaPrint

Krāslavas novada saimnieku grupa no 9. līdz 13. novembrim apmeklēja lauksaimniecības tehnikas izstādi ,,Agritechnica” Vācijā, Hannoverē. Brauciens tika organizēts sadarbībā ar Krāslavas novada pašvaldību.

Izstāde bija ļoti plaša, un tajā Krāslavas novada lauksaimnieki guva daudzas jaunas idejas par attīstības iespējām. Jaunieši un arī pieredzes bagātākie lauksaimnieki nodibināja jaunus biznesa kontaktus, kuri, cerams, īstenosies ar jauniem projektiem. Pēc uzņēmēju teiktā, izstādē bija jau ražošanā esošā tehnika, tikai nedaudz uzlabota. No jaunās tehnikas bija redzams traktors “Fendt 1000”, kas jau ir pārdošanā, un jaunā “Pottinger” prese, kas līdz lauksaimnieku laukiem varētu nonākt pēc viena, diviem gadiem.

Patīkami ir tas, ka izstādes apmeklētāju vidū no Krāslavas novada bija jaunieši. Dažiem no viņiem jau ir savas saimniecības, kurās tie sekmīgi strādā, citi ir startējuši projektā jaunajiem lauksaimniekiem un cer nodibināt savas saimniecības, lai varētu palikt un strādāt dzimtajā novadā.

Novads spēcīgs un attīstīts var būt tikai tad, ja būs stipri lauksaimniecības uzņēmumi.

Viktorija Lene,

Krāslavas novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru