LLKC aktivizē sadarbību ar Igauniju

Lai nodrošinātu kvalitatīvāku informācijas apmaiņu par lauku ekonomiku, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šodien parakstījis sadarbības līgumu ar Igaunijas Lauku attīstības fondu (ILAF).

 Galvenais sadarbības mērķis – uzlabot konsultāciju un informācijas izplatīšanas kvalitāti par lauksaimniecības un lauku ekonomikas sfērām, kā arī, attīstot jaunus, papildināt jau esošos konsultatīvos rīkus.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: „Prieks, ka atjaunojusies šāda veida konsultatīvā sadarbībā,  jo savstarpēja komunikācija vienmēr ir labāka nekā klusēšana. Turklāt – mūsu lauku konsultāciju centra sistēma izveidota un veiksmīgi darbojas jau kopš 90. gadu sākuma. Tādēļ mēs igauņiem varam dot vērtīgus padomus, kā viņiem savu konsultāciju sistēmu veidot iespējami efektīvāku.”

Liela uzmanība noslēgtā līguma ietvaros tiks veltīta sadarbības pilnveidei starp Eiropas Inovāciju partnerības lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai (EIP) darba grupām un valstīm, kuras iesaistītas Eiropas Savienības zinātnes un inovāciju ietvarprogrammas „Apvārsnis 2020” (Horizon 2020) projektos.

Andress Vinni, ILAF valdes loceklis: „Sadarbībai starp mūs valstīm ir jābūt daudz aktīvākai – galu galā Igaunijā, Latvijā, Somijā vai Lietuvā problēmas lauksaimniecībā ir vienas un tās pašas, jo arī govis visās valstīs ēd un pienu dod vienādā veidā.”

Igaunijas un Latvijas lauksaimnieku konsultatīvās organizācijas apņēmušās palīdzēt viena otrai arī EIP un „Apvārsnis 2020” ietvaros, nepieciešamības gadījumā apmainoties ar konkrētas specialitātes pētnieku vai savas valsts lauksaimnieku, lauku uzņēmēju vai lauksaimniecības konsultantu kontaktinformāciju.

 

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pievienot komentāru