Žurnāla “Latvijas Lopkopis” augusta numurā

GalerijaPrint

Žurnāla augusta izdevumā stāsts par to, kā attīstās Latvijas–Igaunijas starpvalstu kooperatīva “SCE E-piim” jaunais piena pārstrādes projekts. Jaunās rūpnīcas būvniecība rit pilnā sparā, un jau nākamā gada otrajā pusē plānota rūpnīcas iedarbināšana ar izmēģinājuma ražošanu un regulēšanu. Par projekta attīstību un situāciju piena tirgū piedāvājam arī interviju ar “SCE E-piim” un pārstrādes uzņēmuma “Jaunpils pienotava” valdes locekli Jāni Bērtulsonu.

Žurnālā arī saimnieku pieredzes raksts no Igaunijas uzņēmuma “Metstaguse Agro”, kur saimnieko Tīts Kallakmā. Viņam piederošajā ganāmpulkā ir kopskaitā 740 slaucamās govis, no kurām 50 Džersijas šķirnes, kas iegādātas, lai nodrošinātu augstvērtīga piena piegādes “E-piim”.

Kā noritēja jauno piensaimnieku konkurss “Nākotnes zvaigzne 2022” Valmieras novada z/s “Vītoliņi”, raksta LLKC lopkopības konsultante Daiga Baltiņa.

Kāpēc audzēt un dzīvnieku barībā izmantot lopbarības pupas, raksta LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere. Izrādās, pupas ir laba alternatīva zāles lopbarībai, pateicoties to slāpekļa piesaistes spējai un augstai ražai (biomasai) no hektāra. Savukārt par tauriņziežiem govju barībā raksta LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta. Turpat arī Silvijas Dreijeres raksts par slaukšanas rutīnas un piena kvalitātes savstarpējām sakarībām.

Kā saimniekot Gaujas palienas pļavās, par to saimnieku pieredzes raksts no Sindijas un Renāra Einbergu saimniecības “Gaujas Jenici” Lejasciema pagastā. Saimniecībā tiek attīstīta gaļas liellopu audzēšana un ienākumi gūti arī no olu ražošanas.

Aitkopjiem noderēs LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas un žurnāla redaktores vietnieces Anitas Siliņas raksts par jēru nobarošanas demonstrējuma rezultātiem Ēdoles pagasta “Texel.lv”.

Pievēršamies arī lopkopjiem šovasar nozīmīgai tēmai – pieaugošajam vilku uzbrukumu skaitam aitkopības saimniecībām. Kā risināt šo problēmu, vērtēs Latvijas Aitu audzētāju asociācijas darba grupa. Turpat arī stāsts no Elīnas Aļeksējevas saimniecības, kur līdz augustam vilki uzbrukuši sešas reizes, nokožot apmēram 50 aitas no 200 aitu lielā ganāmpulka. 

Putnkopjiem iesakām Latvijas Apvienotās putnkopju asociācijas izpilddirektores Annas Ērlihas padomus nelūgtā viesa – kūts ērcītes – apkarošanā.

Šoreiz piedāvājam arī rakstus truškopības entuziastiem – Laila Plīta sniedz padomu kokcidiozes apkarošanā, bet zootehniķis Dzintars Rancāns – trušu efektīvā nobarošanā.   

Zirgkopības rubrikā – LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres raksts par Latvijas jauno zirgaudzētāju pieredzi pasaules čempionātā, kas notika Nīderlandes pilsētā Ermelo.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2022_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru