Veiksmīga konkursa “Laukiem būt!” desmitā sezona

GalerijaPrint

No konkursā “Laukiem būt!” šogad iesniegtajām 47 biznesa idejām par naudas balvām finālā sacentās 18 jauniešu piedāvātie projekti trīs kategorijās, un uzvarētāji ir: Jānis Svilis, Madara Miltoviča un Madara Hella Šabaka/Tija Svikule.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis, uzrunājot jau desmito gadu notiekošā konkursa “Laukiem būt!” finālistus mirkli pirms uzvarētāju nosaukšanas, uzsvēra:“Jaunieši, jūsu idejas ir kā gaišas uguntiņas, kas apliecina – laukos ir un būs cilvēki,  kuri dzīvo un strādā!”

Konkursa lieldrauga, finanšu institūcijas ALTUM Latgales reģiona vadītāja Vita Pučka atzina: “Nācās teju kā fotofinišā fiksēt, kurš tad ir pirmais!” Attālinātajā finālā idejas vērtēja žūrija, kas nebija iepazinusies ar jauniešu iepriekš iesniegtajiem biznesa plāniem. Tādējādi atvēlētajās septiņās uzstāšanās minūtēs katram finālistam nācās sevi parādīt maksimāli labi.”

Jau trešo gadu jauniešu idejas vērtēja arī Zemkopības ministra padomnieks Jānis Grasbergs: “Šis konkurss ir laba atspēriena platforma, jo noteikti iekustina tos, kuri  laukos vēlas sākt ko darīt, bet ir vēl par mazu lieliem projektiem”.

Savukārt Jauno zemnieku kluba pārstāve Aiva Lancmane ir pārliecināta: “Jebkurš jaunietis laukos, vienalga, vai darbojas kultūrā, ir skolotājs vai lauksaimnieks, nenoliedzami ir ieguvums visai sabiedrībai.”

Žūrijā darbojās LLKC eksperti: finansists Dzintars Vaivods, IT projektu vadītāja Ilze Anhalta un biznesa mentore Terēze Riekstiņa. Jauniešu ieceres vērtēja arī konkursa iepriekšējo gadu laureāti Sintija Elste un Ance Dandena.

Uzvarētāji atsevišķās kategorijās

Lauksaimniecība un pārstrāde

1. vieta: Jānis Svilis, Augšlīgatne – čili piparu produkcija.

2. vieta: Zane Roķe, Jānis Miglinieks, Krustpils – kombučas jeb fermentētas tējas produktu ražošana.

3. vieta: Baiba Mežiņa, Padures pag. – “Tējas karote”, koka karote ar zāļu tēju, kas  pārklāta ar karameli.

4. vieta: Māris Pafrats, Valgundes pag. – kaņepju pārstrādes produkti.

5. vieta: Karīna Bumbule, Alsungas pag. – sublimēti/liofilizēti produkti, sausais saldējuma maisījums.

6. vieta: Agnese Līva Gilnere, Nīgrande – rabarberu produkcija, sausais “debesmannā” maisījums.

Nelauksaimniecība/pakalpojumi

1. vieta: Madara Hella Šabaka/Tija Svikule, Talsu nov. – “Pērkonzirgi”, nakšņošana vigvamos.

2. vieta: Antra Oša, Barkava – fotostudijas izveide Madonā.

3. vieta: Inta Rubenkova, Balvu nov. – izbraukuma burgernīca “Škladu burgers”.

4. vieta: Katrīna Reča, Aglona – erudīcijas pārgājienu takas izveide.

5. vieta: Juris Prauliņš, Zane Sudrabiņa-Prauliņa, Valles pag. – atpūtas namiņš meža vidū.

6. vieta: Elīna Tetere, Kristiāna Šņore, Sakas pag. – radošas vasaras nodarbes bērniem Pavilostā.

Ražošana

1. vieta: Madara Miltoviča, Krapes pag. – loka šaušanas ekipējuma ražošana no ādas. 

2. vieta: Jurģis Juška, Barkavas pag. – SIA “TreeLand” bērnu kāpslīšu un rotaļu mājiņu ražošana, ALTUM Simpātiju balva.

3. vieta: Aiga Hincenberga, Skultes pag. – papīra ziepju “Happy hands” ražošana.

4. vieta: Egija Kliesmete, Gulbene – zīmola “Cibric” bērnu apģērbu ražošana.

5. vieta: Karlīna Rudzīte, Lubānas nov. – zīmola “Zumm Ceramics” keramikas trauku ražošana, Jauno zemnieku kluba Simpātiju balva.

6. vieta: Valters Dreimanis, Bauska – ķiploku griezēju ražošana.

Konkursa kopējais balvu fonds ir 20 000 EUR: 1. vietai  – 2600; 2. vietai  – 1600; 3. vietai – 1200; 4. vietai  – 800; 5. un 6. vietai katrā kategorijā – 150.

Vārds uzvarētājiem

Jānis Svilis: “Dalība konkursā man nozīmēja sava biznesa parādīšanu plašākai publikai, iespēju salīdzināt to ar citu dalībnieku piedāvāto, kā arī dalība veicināja un deva motivāciju sakārtot un atrisināt vairākus jautājums saistībā ar biznesa ideju. Konkursā ieguvu jaunas paziņas, domubiedrus, kā arī domas jaunām biznesa idejām. Radās risinājumi, kā es varu uzlabot savu produktu. Turpmākie soļi  – paplašināt tirdzniecību, modernizēt ražošanu.”

Tija Svikule: “Konkursā “Laukiem būt!” guvām jaunas un noderīgas zināšanas no nozaru speciālistiem un uzņēmējiem, kuri jau uzsākuši aktīvu uzņēmējdarbību. Dzirdējām reālus piemērus ar veiksmēm un neveiksmēm, ko labāk darīt un ko nedarīt. Tas radīja sparu turpināt darboties un turpināt attīstīt mūsu infrastruktūru, lai piedzīvojumi “Pērkonzirgos” būtu vēl aizraujošāki. Jau šī gada maija vidū “Pērkonzirgi” varēs uzņemt pirmos viesus nakšņošanai vigvamos Latvijas mežonīgajos rietumos, neskartas dabas ielenkumā pie vilkačpriedēm, zirgiem, meža, pļavas un upītes, kurai pāri nolūzušie koki izveidojuši dabīgu atrakciju parku. Pateicoties konkursa pirmās vietas naudas balvai, varēsim turpināt darbus izglītojošas meža trases izveidē un laukumā, kas noderēs arī  nodarbībām par dzīvniekiem, dzīvnieku labturību, mežu un dabas aizsardzību. Bērni un pieaugušie varēs iepazīt gan Latvijas floru un faunu, gan zirgus un zirgu anatomiju, mācīties taisīt lokus un šaut ar tiem mērķos, meža trasē iegūt jaunas zināšanas par dzīvniekiem, dabu un dabas procesiem. Sekot mūsu tālākajiem darbiem un nedarbiem vai sazināties vari “Pērkonzirgi” Facebook un Instagram kontos, pavisam drīz arī mājaslapā https://perkonzirgi.lv/ varēs rezervēt nakšņošanu vigvamā vai kādu aizraujošu nodarbību.”

Madara Miltoviča: “Rudenī uzsākot mācības, manā galvā bija pat vairākas idejas, kuras sākotnēji biju plānojusi aprakstīt vienā biznesa idejā. Mācību laikā tomēr izkristalizējās galvenā doma, kurai veiksmīgi izveidoju biznesa plānu. Galvenais ieguvums man bija iespēja strukturēti paskatīties uz savām idejām, atmest lieko un akcentēt svarīgāko. Kā jau arī minēju savā gala prezentācijā, galvenais mērķis patlaban ir strādāt pie mārketinga aktivitātēm, lai spētu sasniegt plašāku auditoriju. Šobrīd baudu mācību laikā iesāktos darba rezultātus – pavasaris piepildīts ar pasūtījumiem, jūtos sakārtojusi savas domas par to, ko vēlos darīt un kā attīstīties tālāk. Atliek vien strādāt, lai visu paveiktu un sasniegtu iecerēto!”

Sagatavoja Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja


Dace Millere,
LLKC Apgāda redaktore

Foto: no dalībnieku personīgajiem arhīviem

Foto galerija: 

Pievienot komentāru