ES regulējums dzīvnieku slimību ierobežošanai – vienā dokumentā!

Eiropas Parlaments jūnija sākumā neformālās sarunās ar Eiropas Komisiju (EK) un Padomi vienojās par vienotu pieeju dzīvnieku infekcijas slimību regulējumam, kas racionalizēs un vienkāršos pašlaik spēkā esošos tiesību aktus, no kuriem daži pieņemti jau tālajā 1964. gadā.

Priekšlikumā iekļautie pasākumi un prasības ļaus efektīvāk cīnīties pret bīstamām dzīvnieku slimībām, tādām kā mutes un nagu sērga, zilās mēles slimība,  putnu gripa u. c. Priekšlikuma mērķi ir vienkāršot tiesisko regulējumu, kura pamatā ir laba pārvaldība un kurš atbilst starptautiskiem (piem., OIE) standartiem. Dokumentā galvenā uzmanība ir pievērsta ilgtermiņa profilakses pasākumiem, un tajā tiek noteikta sadarbība ar visām attiecīgajām ieinteresētajām personām.

Eiropas Savienībā ir 13,7 miljoni dzīvnieku saimniecību, un lopkopība ienes 156 miljonus eiro gadā. Lai ierobežotu pārnēsājamo slimību izplatību dzīvnieku starpā un novērstu potenciālos draudus cilvēkiem, Eiropas Parlaments (EP), EK un Eiropas Padome ir vienojušies par efektīviem pasākumiem, kas apkopoti vienā tiesību aktā.

EP deputāte Marita Paulsena (Zviedrija), kas Parlamenta vārdā vadīja sarunas, uzsvēra, ka „svarīgākais princips ir novērst, nevis ārstēt”. Savā runā viņa atzinīgi norādīja uz to, ka jaunajā priekšlikumā galvenā loma atvēlēta piesardzības pasākumiem: „Tas ietver jautājumus par bioloģisko daudzveidību, labu lopkopības praksi, pārtiku, tehnoloģijām un medikamentu izmantošanu. Ir svarīgi strādāt ar šiem jautājumiem, jo 70% infekcijas slimību ir kopējas dzīvniekiem un cilvēkiem”.

„Šis ir ļoti labs Eiropas līmeņa tiesību akta piemērs,” uzskata M. Paulsena. „Pilsoņi, kas strādā ar dzīvniekiem, neskatoties uz to, vai tie ir lopkopji, veterinārārsti vai lopkautuvju darbinieki, varēs lasīt šo likumu, jo tas ir skaidrs un saprotams.” Viņa norāda, ka šie noteikumi attieksies ne tikai uz lopkopjiem, bet arī uz mājdzīvnieku īpašniekiem: „Princips ir viens, neskatoties uz to, vai rūpējaties par suni, kaķi vai 3000 cūkām”.

Tekstam, par kuru vienojušās iestādes, vēl jāsaņem oficiāls Parlamenta Lauksaimniecības komitejas un tad visa Parlamenta apstiprinājums.

Plašāka informācija: http://www.europarl.europa.eu/

Sagatavoja Ilze RūtenbergaBērziņa, LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.